Sistemi güncellediler 100 kişiyi tutukladılar

kimlik

ABD’de New York şehir yönetimi, kimlik doğrulaması sırasında kullanılan yüz tanıma teknolojisini güncelledikten sonra, kimlik hırsızlığı yapan 100 kişiyi tutukladı.

Ocak ayında şehirdeki güvenlik yazılımını 64 nokta ile yüz tanıması yapan sistemden 128 nokta ile güvenlik kontrolü yapan sisteme güncellediklerini vurgulayan New York valisi, güncellemeden sonra sahte kimlik kullanan 100 kişiyi tutukladıklarını 900 kişi hakkında da soruşturma açıldığını açıkladı.

Son yaşanan tutuklamalardan birinde ise, aranan bir kişinin, çalıntı bir kimlik kartıyla, kendisine yeni bir ehliyet çıkarmaya çalışması yine yüz tanıma teknolojisi ile gerçekleşmiş. ABD’de 39 şehirde daha yüz tanıma teknolojisi ile güvenlik kontrolü yapılıyor. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde ABD’de kimlik kartı hırsızlıkları veya sahte kimlik kartı üretmek eskisine göre çok daha zor hale gelmiş durumda. Çalıntı kimlikler, kimlik üzerinde fotoğraf, kimlik sahibinin fotoğrafı ve veri tabanındaki kayıtlı fotoğraf ile otomatik olarak karşılaştırılıyor. Böyle sahte kimlikler hızla tespit ediliyor.

Clash of Kings’te büyük veri sızıntısı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir