Yeni Hyundai Elentra Göz Kamaştırıyor!

Hyundai Elantra 2013 2

Türkiye’deki en popüler Hyundai modellerinden olan Elentra, makyajlı yeni versiyonu ile göz kamaştırıyor.

Dış tasarımda küçük detaylarla geliştirilen tasarım bir makyajı andırsa da 20 mm. artan uzunluk, yeni motor ve şanzıman seçenekleri yenilik tanımını çok daha fazla hak ediyor.

Önde far bloğuna LED tipi gündüz farların eklenmesi daha güncel bir yüz ortaya çıkartırken, sportif görünümü de pekiştirmiş.

Yenilenen Elantra, tüketicilere Style ve Elite olmak üzere iki donanım seçeneği ile sunuluyor.

Hyundai Elantra 2013 2

Elite donanım paketinde sunulan internet bağlantılı gelişmiş multimedya ünitesi ise Elantra’yı sınıfında öne çıkartıyor. Radyo/CD/DVD/MP3 çalarlı ünite ayrıca navigasyon / Trafik Monitör Sistemi, USB, iPod bağlantısı, 1024 x 600 çözünürlüğe sahip HD ekran, kablosuz bağlantı üzerinden internete bağlanabilme imkanı, MirrorLink ile dokunmatik ekranda telefon kontrolü ve Bluetooth ve Türkçe ses tanıma gibi özelliklere sahip.

Hyundai Elantra’nın yeni dizel motoru düz vites seçeneği ile 100 km’de fabrika verilerine göre ortalama 4,9 litre, otomatik vites seçeneğinde ise ortalama 5,8 litre yakıt tüketiyor.

Sınıfına göre başarılı bir ses yalıtımına sahip araç, sert girilen virajlarda bir parça arkadan kayma eğilimi gösterse de hassas direksiyon tepkisi ve VSM sistemi sayesinde kolaylıkla şeridinde tutulabiliyor.

Araçta sertliği iyi ayarlanmış ve yanal destek sunan koltuklar uzun yolculuklarda bile sürücüyü fazla yormuyor.

Elantra’da Siyah İnci, Kurşun Gri, Safir Mavi, Gece Mavisi, Amber Bej, Krem Beyaz ve Ateş Kırmızı olmak üzere 7 farklı gövde rengi ile satılıyor. Elantra’da isteğe bağlı olarak 6 kademeli manuel ya da 6 kademeli otomatik şanzıman tercih edilebilirken sadece benzinli motorda Style donanım seviyesi manuel olarak sunuluyor.

 Elantra’nın fiyatları 59 bin 990 TL ile 83 bin 990 TL arasında değişiyor.

Konami, PES 2015’te Kendini Affettirecek