Ana SayfaGenelYapay zeka sahte haberler üretiyor

Yapay zeka sahte haberler üretiyor

OpenAI şirketinin geliştirdiği yapay zeka sahte haberler yaratarak dikkatleri üzerine çekerken, metin dilinin hatasız olması da insanları ürküttü.

Deliller ve nedenler sunarak öyküsünü güçlendiriyor

Makinelerin insanlardan ayırt edilemeyeceği ve insanlara karşı savaş açacakları korkusunu besleyen gelişme, haber yazması için üretilen bir algoritma nedeniyle oluştu.

Daha önce şiirler, haberler, şarkı sözleri üretmek için geliştirilen yapay zeka üzerinde yapılan güncelleme sonrasında, algoritmanın sahte haberler de üretmeye başladığı fark edildi.

Son derece inandırıcı, deliller ve olaylar gösterek hazırlanan haberler, bir insan yazmışçasına da kusursuz görünüyordu.

OpenAI şirketi, bu algoritmayı, sosyal medyada postlar atması, şirketlerin hesaplarını yönetmesi veya senaryolar oluşturması için geliştirdiğinin altını çiziyor. Ancak şimdilik bu gelişmiş versiyonun kullanıma alınmayacağını, üzerinde çalışmaları için diğer A.I uzmanlarına açılacağını da vurguluyorlar.

Instagram fenomeni kaza yaptı ama kimse inanmadı

Yapay zeka sahte

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting