Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi'nin yeni telefonları şarj hızlarıyla büyülüyor

Xiaomi’nin yeni telefonları şarj hızlarıyla büyülüyor

Xiaomi’nin yeni telefonları şarj hızlarıyla büyülüyor. Şirketin en son telefonunun tamamen şarj olması sadece 9 dakika sürüyor.

Şu anda akıllı telefon pazarına öncülük eden Apple ve Samsung en yeni telefonlarında şarj hızı konusunda radikal değişiklikler sunmuyor olsalar da telefon dünyasının geri kalanında bu konuda ciddi bir hızlanma söz konusu. Bildiğiniz gibi iPhone 14 serisinde şarj hızı 20W’a sabitlenmiş durumda. Samsung tarafında ise en yüksek 45W şarj hızına rastlıyoruz. Ancak söz konusu Çinli telefon üreticilerinin en son ürünleri olduğunda, bu hız 200W’a kadar çıkmış durumda. Üstelik görünün o ki yakın gelecekte daha da yukarılara çıkacak.

Oppo, vivo, Xiaomi gibi şirketler her yeni çıkardıkları telefonda şarj hızını biraz daha yukarı çekiyorlar. Özellikle Xiaomi, son dönemde çıkardığı akıllı telefonlardaki hızlı şarj özellikleriyle etkileyici bir iş ortaya koyuyor. Öyle ki şirketin en yeni telefonu, sadece 9 dakika içinde tamamen şarj oluyor.

Xiaomi

Xiaomi’nin kısa süre önce tanıttığı Redmi Note 12 Discover Edition, çok yakında Çin’de piyasaya sürülecek olan orta segment bir akıllı telefon. Ancak orta segmentte yer almasına rağmen şarj hızı konusunda piyasadaki en iyi telefonlardan biri; hatta belki de en iyisi.

Redmi Note 12 Discover Edition, 210W hızlı şarj özelliğine sahip ve özelliği sayesinde şarjı bittikten sonra tamamen şarj olması sadece dokuz dakika sürüyor. Telefonun 4300 mAh’lık, hiç de küçük olmayan bir bataryaya sahip olduğu göz önüne alınınca, bu etkileyici bir süre.

Twitter kullanıcıları başka sosyal ağlara göç ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting