Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

Yapılan son araştırmalara göre Xiaomi’nin Samsung’u önümüzdeki yıl geçme ihtimali oldukça düşük. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek. Huawei’nin mobil pazarın dışına itilmesiyle birlikte güç kazanan Xiaomi şimdi de zirve planları yapıyor. Fakat Çinli üreticinin önünde hayli dişli iki rakip var. Apple ve Samsung.

Xiaomi yıl içerisinde zaten Apple’ı geçmişti. Yani önümüzdeki yıl Apple’ı tekrardan geçmesi büyük bir sürpriz olmayacaktır. Fakat Samsung’un hala pazarın açık ara lideri konumunda olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hatırlanacağı üzere Huawei bir dönem Samsung’u geçmeye hayli yaklaşmıştı. Fakat bu gerçekleşmedi. Şimdi ise aynı durum Xiaomi için söz konusu. Peki Xiaomi Samsung’u geçebilecek mi?

Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

Uzun vadede ne olur bilinmez fakat önümüzdeki yıl Xiaomi’nin Samsung’u geçme ihtimali biraz düşük. Zira yapılan son araştırmalara göre Samsung önümüzdeki yıl 276 milyon sevkiyat gerçekleştirecek. Samsung için beklenen sayı ise 220 milyon.

Bu açıdan bakıldığında Xiaomi’nin Samsung’u geçmesi için önemli bir atak yapması gerektiğini söyleyebiliriz. Yapılan hesaplamalara göre bu uzun vadede olabilecek bir şey. Fakat kısa vadede yani 2022 yılı içerisinde pek de mümkün görünmüyor.

Öte yandan mevcut analizlere göre önümüzdeki yıl Xiaomi, Apple’ın bile gerisinde kalabilir. Hatta Oppo ile arasındaki makas bir tık daha kapanabilir. Yani 2022 Xiaomi için önemli ve belirleyici bir yıl olacak diyebiliriz.

Telefonsuz WhatsApp devri başlıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting