Huawei Rakip Olarak Samsung’u Görüyor


2014 yılındaki büyük başarısı sayesinde dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olmayı başaran Huawei, kendisine rakip olarak Samsung’u görüyor.

Özellikle Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda yoğun ilgiyle karşılanan düşük maliyetli akıllı telefonları sayesinde müthiş bir 2014 yılı geçiren ve geçtiğimiz yılki bu başarısı sayesinde Apple ve Samsung’un arkasından dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi haline gelen Çinli telefon üreticisi Huawei, gözünü yükseklere dikmiş durumda.

huawei

Geçtiğimiz yıl 75 milyon akıllı telefon satarak bir önceki yıla göre gelirini yüzde 30 arttıran Huawei, bu artışı düşük maliyetli telefonlarına borçlu olsa da rakiplerini seçerken bu kategoriye değil en üst seviyeye bakıyor. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olmak için Xiaomi ve Lenovo’yla yarışan Huawei, bu iki firmayı değil Samsung‘u kendisine rakip görüyor.

Xiaomi gibi düşük maliyetli cihazlara öncelik veren firmaların üst seviyeye geçildiğinde başarılı olamayacağını söyleyen Huawei patronu Richard Yu, Xiaomi Mi Note’un kendi üst düzey akıllı telefonları Ascend Mate 7’ye rakip olamayacağını söyledi.

Nexus 6’nın Tasarımı Apple Yüzünden Değiştirilmiş


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin