Telefonsuz WhatsApp devri başlıyor!

WhatsApp, sohbet yedekleri için uçtan uca şifreleme özelliği getirdi

Telefon olmadan kullanabileceğiniz WhatsApp uygulaması geliyor. Peki ama nasıl olacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar!

Telefonsuz WhatsApp devri başlıyor! WhatsApp günlük hayatımızın vazgeçilmez bir aracı olmuş durumda. Bu nedenle sadece telefon üzerinden kullana biliniyorken, WhatsApp Web sayesinde masaüstü erişimine de olanak sağlanmıştı. Bu yöntemle, WhatsApp’a masaüstü bilgisayarlardan iki yöntemle erişiliyordu: WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü uygulaması.

Birincisi tarayıcı tabanlı bir erişim, ikincisi ise özel bir uygulamadır, ancak her ikisi de aynı görüntüye sahip.  Artık kullanıcıların WhatsApp’ı masaüstünde kullanabilmeleri için bu ara yüzlere akıllı telefonları ile giriş yapmaları gerekiyor. Kayıtlı akıllı telefona olan bu bağımlılık, WhatsApp’ın planladığı bildirilen yeni uygulama ile ortadan kaldırılacak.

Telefonsuz WhatsApp devri başlıyor!

2019’daki raporlar, WhatsApp’ın Evrensel Windows Programı (UWP) adı verilen proje üzerinde çalıştığını gösteriyor. Aggiornamenti Lumia, mesajlaşma platformundaki son gelişmeleri takip eden WABetaInfo üzerinden yeni masaüstü uygulamasının beta sürümlerinin çıktığını duyurdu.

WhatsApp, sohbet yedekleri için uçtan uca şifreleme sunmaya başladı

WhatsApp UWP, çoklu cihaz işlevlerini kullanacak, bu da kullanıcıların kayıtlı telefonları internete bağlı olmasa bile sohbetlerine masaüstünden erişebilecekleri anlamına geliyor.

WhatsApp ayrıca macOS Catalyst için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. WABBetaInfo, Apple’ın uyumlu iPad uygulamalarının macOS Catalyst’te kullanılmasına izin verdiğini ve WhatsApp’ın desteği daha sonraki bir tarihte etkinleştireceğini bildirdi.

iPad ve macOS sürümleri aynı ara yüze sahip olsada, ikincisi uygulamayı bir masaüstünde kullanmak için bazı UI geliştirmeleri ile gelecek. Elbette bu gerçekleşmeden önce yeni bir iPad uygulamasını beklememiz gerekecek, ancak bunun için henüz bilinen bir tarih yok.

Japon ekmek kızartma makinesi üreticisi Balmuda ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü