Xiaomi, robot köpek geliştirdi! Karşınızda CyberDog

Xiaomi, robot köpek geliştirdi! Karşınızda CyberDog

Xiaomi akıllı telefon sektöründen alakasız bir şey üzerinde çalışıyor. Anlaşılan şirket her alanda iddialı olma konusunda kararlı. Çinli teknoloji devi bugün kendi köpek robotunu geliştirdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Şirket bugün, kendi robot köpeği CyberDog’u duyurdu. Boston Dynamics Spot’un daha güçlü bir versiyonunu andıran makine, tescilli servo motorları da dahil olmak üzere Xiaomi’nin mühendislik bilgilerini ortaya koyuyor. Bu robot köpek, vücudunun üzerinde dokunmatik ve ultrasonik sensörler, kameralar içerecek. Bu sistem sayesinde CyberDog’un dış dünya ile iletişime geçmesi bekleniyor. CyberDog ayrıca “çevresiyle etkileşime girmesine” yardımcı olmak için GPS dahil 11 sensöre sahip olacak.

Xiaomi, robot köpek geliştirdi! Karşınızda CyberDog

Xiaomi, geliştirdiği bu teknolojinin gerçek köpek sahibi olmak kadar inandırıcı olacağını iddia ediyor. Öyle ki CyberDog, sahibini takip edebilecek ve engellerin etrafından dolaşabilecek kadar akıllı olacak. Aynı zamanda, bir gruptaki bireyleri seçip takip etmesine olanak tanıyan, duruş ve insan yüzlerini takip etme yeteneğine de sahip olacak. Böylece robot köpek toplulukta esas sahibini kaybetmeyecektir. Şirket, bunu genel satış ürünü olarak satmak yerine, şu an için sadece 1.000 adet olarak piyasaya sürecek. İlk sürümün ardından ne olacağı belirsiz. Eğer her şey yolunda giderse şirket gelecekte yeniliklere açık olduğunu duyurdu. Tabii ki, bu robot köpek ucuz olmayacak. Robot köpeğe sahip olmak isteyenlerin 1540 dolar civarında bir fiyat ödemesi gerekecek.

Türkiye e-ticaret karnesi şaşırttı: İnternet üzerinden alışveriş yükselişte


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir