Xiaomi Cyberdog fiyatı ne kadar olacak?

Xiaomi, robot köpek geliştirdi! Karşınızda CyberDog

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı Cyberdog yine gündemde. Peki Xiaomi Cyberdog fiyatı ne kadar olacak? 

Dünyaca ünlü Çinli teknoloji markası Xiaomi, adlı dört ayaklı Cyberdog adlı robotunu tanıttı. “Öngörülemeyen olanaklara sahip” olarak tanımlanan CyberDog; deneysel, açık kaynaklı bir makine olarak dikkat çekiyor.

Biyolojik dünyadan ilham alınarak geliştirilen Xiomi yeni dört bacaklı robotu CyberDog ile geleceğin teknolojisini keşfetme konusunda önemli bir adım daha attı.

Dünya genelinde bulunan geliştiriciler için dört bacaklı robotik alanındaki ilk girişimi olma özelliği taşıyor.

Xiaomi Cyberdog fiyatı ne kadar olacak?

CyberDog sesli komutlara yanıt verme ve sahibini gerçek bir köpek gibi takip etme yeteneği de dahil olmak üzere evcil hayvan benzeri doğası ile dikkat çekiyor.

Robot köpek Cyberdog, vücudunun üzerinde dokunmatik ve ultrasonik sensörler, kameralar içerecek.

Xiaomi’nin kendi bünyesinde geliştirilen yüksek hız, çeviklik ve geniş hareket imkanı tanıyan servo motorlarla donatılan Cyberdog 32N·m/220Rpm’ye varan maksimum tork gücü ve dönüş hızıyla 3,2 m/sn’ye kadar yüksek hızda hareket etme ve ters takla gibi karmaşık eylemler gerçekleştirebiliyor. 

CyberDog’ın beynini NVIDIA Jetson Xavier NX platformu üzerine kurulan yerleşik ve uç nokta sistemlerine yönelik yapay zeka destekli bir süper bilgisayar oluşturuyor. Süper bilgisayar, 384 CUDA Çekirdeği, 48 Tensor Çekirdeği, 6 Carmel ARM İşlemci ve 2 derin öğrenme hızlandırma motorundan oluşuyor. 

CyberDog, 11 yüksek hassasiyetli sensörle donatıldı. Dokunma sensörleri, kameralar, ultrasonik sensörler, GPS modülleri ve daha fazlasını içeren bu sistem, CyberDog’a çevresini algılama, analiz etme ve çevreyle etkileşim kurma gibi gelişmiş yetenekler sağlıyor. 

Aynı zamanda 3 adet Type-C ve 1 adet HDMI bağlantı noktası bulunan Xiomi Cyberdog kullanışlı ve kapsamlı bir arayüze sahip bulunuyor.

Peki bu harika cihaz ne kadar olacak? Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi bu robot için 10000 dolarlık bir etiket belirleyecek. Elbette robotun ne zaman satışa çıkacağı belli değil.

Apex Legends Mobile için ön kayıtlar başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir