Xiaomi Mi Mix 4 parçalarına ayrıldı!

xiaomi mi mix 4 1

Xiaomi tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan Mi Mix 4 modeli parçalarına ayrıldı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki yükselen isimlerden biri olan Xiaomi geçtiğimiz gün özel bir etkinlik düzenlemişti. Çinli üretici düzenlediği etkinlikte yeni nesil amiral gemisi modeli Mi Mix 4’ü tanıttı. Mi Mix 4’ün en önemli özelliği ise ekran altı kamera teknolojisi ile gelmesi oldu.

Gücünü Qualcomm’un yeni nesil yongası Snapdragon 888+’dan alan Mi Mix 4 sistemini 8GB RAM ile destekliyor. Telefonun dahili depolama alanı ise 128 GB.

Peki bu telefon kapağının altında nasıl bir teknolojiye sahip?

Xiaomi Mi Mix 4 parçalarına ayrıldı!

Bir Weibo kullanıcısı Mi Mix 4’ü kısa sürede parçalarına ayırdı ve telefonun bileşenlerini gözler önüne serdi.

Açık konuşmak gerekirse Mi Mix 4 günümüz akıllı telefonlarına nazaran daha karmaşık bir mimariye sahip. Bu da telefonun tamir işlevini bir tık daha zor hale getiriyor.

En azından profesyonel ekipmanlara sahip olmayanların, Mi Mix 4’ü açıp parça değiştirmesinin hayli zor olacağını söyleyebiliriz.

Bu arada ekran altı kameranın da hayli başarılı bir şekilde konumlandırıldığını söylemek gerekiyor. En azından bizim videodan edindiğimiz sonuç bu.

Mi Mix 4 genel itibariyle başarılı bir cihaz. Fakat bu telefon Türkiye’ye gelir mi gelmez mi işte burası önemli bir soru işareti diyebiliriz.

Realme Book için tarih belli oldu işte tüm detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir