Ana SayfaGenelXiaomi kablosuz kulaklık pazarında yine lider

Xiaomi kablosuz kulaklık pazarında yine lider

Ünlü araştırma ve analiz şirketi Canalys, 2022 yılının ilk çeyreğindeki kablosuz kulaklık satış verilerini açıkladı.

Xiaomi kablosuz kulaklık pazarında yine lider. Kablosuz kulaklık teknolojinin geçmişi aslında sanıldığından daha eskiye gidiyor. Bununla birlikte bu sektörün kendini bulması ve daha geniş kitlelere hitap etmesi, birçok sektörde olduğu gibi yine Apple’ın piyasaya girmesiyle oldu. Apple’ın AirPods modelini tanıtmasıyla bir anda milyonlarca insanın gözü kulağı bu piyasaya yönelince, kablosuz kulaklıklara olan talepte artmaya başladı.

Xiaomi kablosuz kulaklık

Tabi buna bağlı olarak neredeyse ilk modelden itibaren AirPods modellerinin kablosuz kulaklık piyasasının en çok satan ürünleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Buna bir de ünlü kulaklık şirketi Beats’in Apple tarafından satın alınması eklendiğinde, Apple bu piyasanın tartışmasız lideri haline geldi.

Xiaomi kablosuz kulaklık

Xiaomi kablosuz kulaklık pazarında yine lider

Ünlü araştırma ve analiz şirketi Canalys tarafından yapılan araştırmalar da bu durumu bir kez daha tescil ediyor. Şirket tarafından paylaşılan sonuçlara göre, 2022 yılının ilk çeyreğinde toplam 68,2 milyon adet kablosuz kulaklık satılmış. 2021 yılının ilk çeyreğinde satılan kablosuz kulaklık sayısının 58,5 milyon adet olduğu düşünüldüğünde, pazarın %17 civarı bir büyüme yaşadığı anlaşılıyor.

Xiaomi kablosuz kulaklık

Öte yandan sektörün bir numaralı ismi olan Apple’da, geçtiğimiz dönemdeki 19,1 milyon adetlik satış adetini 21,7 milyon adete çıkarmış. %14’lük bu artış, iki yakın rakibi olan Samsung ve Xiaomi ile aradaki farkı daha da açmasına neden olmuş. Kaldı ki, Apple’ın artış yaşadığı bu dönemde, listenin ikinci sırasında olan Samsung %4, Xiaomi ise %16 oranında düşüş yaşamış. Bakalım her üç markanın da bu sene satışa sunacağı yeni modeller, listede bir değişiklik yaşanmasına neden olabilecek mi?

Apple, Mac’te görüntülü sohbetler için yeni bir ayar sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting