Xiaomi, Huawei ve iQOO’dan üst üste erteleme kararları

Xiaomi

Xiaomi, Huawei, iQOO ve MediaTek gibi Çinli şirketler bu haftaki etkinliklerini erteledi; başta Xiaomi 13 olmak üzere pek çok telefonun çıkışı ileri tarihlere kaldı.

Yeni yıl öncesi tatil sezonu telefon satışlarının en yüksek olduğu dönemlerinden biri olduğu için pek çok telefon üreticisi yeni telefonlarını bu ay içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu şirketler arasında Çinli telefon üreticileri de yer alıyordu. Ancak Çin’de yaşanan beklenmedik bir olay Çinli telefon üreticilerinin planlarını bozdu. Çin Komünist Partisi’nin eski başkanı Jiang Zemin’in ölümü üzerine Xiaomi, Huawei, iQOO, MediaTek gibi Çin merkezli şirketler bu haftaki tüm etkinliklerini ertelemek zorunda kaldı. Çinli şirketlerden erteleme haberi üzerine erteleme haberi geldi.

iQOO 11

Xiaomi, Huawei, iQOO ve MediaTek sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla etkinliklerini ertelediklerini duyururken, bu etkinliklerin ne zaman alındığı hakkında bir detay paylaşmadılar.

Huawei’nin dün yeni akıllı telefonlarını resmen tanıtması bekleniyordu. Öte yandan iQOO da aynı gün hem iQOO 11 serisini hem de iQOO Neo 7 SE’yi tanıtmaya hazırlanıyordu. iQOO Neo 7 SE, MediaTek’in Dimensity 8200 yonga setini kullanan ilk telefon olduğu için, bu etkinlik MediaTek’in yeni yonga setinin de lansmanı olarak görev görecekti. Ancak tüm bu etkinliklerin son dakikada iptal edilmesi gerekti. Çinli teknoloji şirketlerinin bu lansman etkinliklerini ne zamana alacağını bekleyip göreceğiz. Konuyla ilgili resmi açıklamaların bu hafta içi gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S23’ün çıkış tarihi netleşiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir