Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi büyümeye devam ediyor!

Xiaomi büyümeye devam ediyor!

Akıllı telefon pazarının son dönemdeki flaş isimlerinden biri olan Xiaomi, ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ortaya çıkan tablo, beklentilerin de ötesinde.

Son yıllarda Çinli akıllı telefon üreticilerinin hayli başarılı bir tablo çizdiklerini söylemek mümkün. Keza birkaç yıl öncesine kadar ismi duyulmayan markalar, günümüzde zirveye oynuyor. Bu duruma en basit örnek ise Huawei. Çinli üretici geçtiğimiz yıl Apple’ı geride bırakarak dünyanın en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 2. ismi olmayı başardı.

Gerçi son günlerde Huawei üzerine oynanan oyunlar neticesinde Çinli şirketin mevcut pazardaki geleceği pek parlak görünmüyor. Fakat yine de bu durum Çinli üreticilerin, akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini değiştirmiş değil.

Xiaomi adeta para basıyor!

Son dönemde Huawei gibi ön plana çıkan bir diğer Çinli üretici ise Xiaomi. Ülkemizde de hayli popüler olan Çinli üretici geçtiğimiz çeyreğe ait mali raporlarını takipçileriyle paylaştı. Nitekim rakamların beklenenden de iyi olduğu ortaya çıktı.

Açıklanan rakamlara göre Xiaomi geçtiğimiz çeyrekte, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 27 daha fazla gelir elde etti. Ayrıca şirketin telefon satışları da hatırı sayılır bir şekilde arttı.

Çinli üretici ana vatanında yüzde 21’lik bir düşüş yaşamasına karşın, global pazardaki gücü sayesinde 27.9 milyon adet akıllı telefon satmayı başardı. Ayrıca MIUI kullanım oranında da yüzde 37 artış yaşandı ve bu arayüzü kullanan cihaz sayısı 260 milyona yaklaştı.

ABD – Çin krizi bu noktaya nasıl geldi?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Grafen pil önündeki en büyük engel; Çin

Yakında teknoloji sektörünü kökten değiştirecek olan grafen pil teknolojisi üzerinde neden hala istenilen gelişmeler yaşanmış değil? İşte konunun detayları. Grafen pil hakkındaki tüm detayları kısa...

Son Haberler