Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi de Huawei ile aynı kaderi paylaşacak

Xiaomi de Huawei ile aynı kaderi paylaşacak

Akıllı telefon pazarındaki dinamik isimlerden biri olan Xiaomi, Huawei ile aynı kaderi yaşayabilir. İşte konu ile ilgili detaylar.

2020 yılı Huawei açısından pek de iyi geçmedi. Bu durumun temel nedeni ise ABD tarafından uygulanan ambargo olmuştu. Bu ambargo sonucunda Huawei cihazlarında Google servisleri engellenmeye başlamıştı.

Bunun yanı sıra Huawei’nin kurmuş olduğu mağazada da ABD merkezli pek çok yazılım yer almamıştı. Örneğin hala App Gallery’de Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi uygulamalar yer almıyordu. Bu durum doğal olarak Huawei satışlarını düşürdü. Hatta Çinli şirket alt kuruluşlarından biri olan Honor’ı da satmak zorunda kaldı.

Xiaomi de Huawei gibi kara listeye alındı!

Fakat ABD’nin Çinli şirketler üzerine kurduğu baskı bununla da sınırlı kalmadı. Yapılan açıklamaya göre ABD Çin’den bazı şirketleri kara listeye dahil etti. Üstelik bu şirketler arasında Xiaomi de yer alıyor.

Xiaomi, Mi 11 Pro'ya 80W kablosuz şarj getirebilir

Bilindiği üzere Xiaomi şu anda Çin’in yükselen değeri haline geldi. Dolayısıyla Huawei’den sonra Xiaomi de hedef alınmak istenebilir.

Elbette Xiaomi’nin durumu şimdilik Huawei kadar vahim değil. Yani herhangi bir ambargo vs. söz konusu değil. Ayrıca önümüzdeki süreçte çıkacak olan Xiaomi modellerinde de Google servisleri yer almaya devam edecek. Fakat gelecek ne getirir bilemeyiz. Fakat Huawei ile olan sürecin de bu şekilde başladığını unutmamak gerekiyor. Sonrasında da ipler kopmuştu zaten.

Galaxy S21 mi iPhone 12 mi?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting