Ana SayfaGenelXiaomi, Çin dışına yöneliyor

Xiaomi, Çin dışına yöneliyor

Akıllı telefon pazarının son yıllardaki yükselen ismi Xiaomi, global pazara yönelik önemli adımlar atıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Özellikle agresif fiyat politikasıyla dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, son yıllarda güzel bir ivme yakaladı. Çin kökenli akıllı telefon üreticisinin cihazları genel anlamda birçok ülkede satılsa da bu satışlar ilk elden gerçekleşmiyor. Yani diğer bir değişle, Xiaomi direkt olarak o ülkeye giderek orada kurumsallaşmak yerine, cihazlarını ithalatçılar aracılığıyla internet üzerinden sattırıyor.

Bu şekilde bile birçok üreticiden daha çok akıllı telefon satmayı başaran firma, şimdilerde ise global pazara yönelik önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Xiaomi’nin Çin dışındaki ilk resmi durağı ise Hindistan olacak. Çinli üreticinin Hindistan’ı seçmesinin temel nedeni ise telefonlarının bu ülkede çok fazla tutuluyor olması.

Xiaomi, Hindistan’daki ilk Mi Store isimli fiziksel mağazasını 20 Mayıs’ta açacak. Firmadan yapılan açıklamada önümüzdeki iki yıl içerisinde Hindistan’daki Mi Store sayısının 100’ü bulacağı açıklandı. Bu gerçekten çok ciddi bir yatırım demek. Zira Xiaomi’nin kendi ülkesi Çin’de bile 70 tane mağazası bulunuyor.

İnsanlar Mi Store’da satın almak istedikleri Xiaomi ürününü diledikleri gibi test edebiliyorlar. Zira internet üzerinden alışveriş söz konusu olduğunda böyle bir imkanın olmaması büyük bir dezavantaj olarak görülüyor.

Çinli üreticinin Hindistan’ın ardından Avrupa pazarına da yönelebileceği belirtiliyor. Zira Xiaomi’nin Avrupa’da da önemli bir kullanıcı kitlesi mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting