Xiaomi Mi Pay dünyaya açılıyor


Xiaomi’nin 2016 yılında hayata geçtirdiği Mi Pay ödeme sistemi sonunda Çin dışında da hizmet verecek. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Son yıllarda muazzam bir yükseliş içerisinde olan Xiaomi, tüm ürünlerini global pazara taşımak için harekete geçti. Genel olarak akıllı telefon modelleriyle bilinen Çinli üretici, aslında çok yönlü bir teknoloji üreticisi.

Xiaomi bugün 7’den 70’e pek çok ürün geliştiriyor. Bu ürünler arasında televizyonlar, bilgisayarlar, saatle, bileklikler hatta ve hatta akıllı şemsiyeler bile mevcut.

Çinli üretici akıllı cihazlarıyla olduğu kadar hizmetleriyle de isminden söz ettiren bir marka. Yenilenen dünya şartlarına uygun bir şekilde gelişimini sürdüren Xiaomi, bu bağlamda 2016 yılında Mi Pay ismini verdiği dijital ödeme sistemini hayata geçirmişti.

Xiaomi Mi Pay Çin dışına çıkıyor!

İlk etapta yalnızca Çin’de kullanılabilir olan Mi Pay, önümüzdeki dönemde Çin dışında da kullanılabilecek.

Xiaomi’den yapılan resmi açıklamada Mi Pay’in önümüzdeki günlerde Hindistan’da kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Şimdilik bu servis için gerekli alt yapı düzenlemelerini yürüten Çinli şirketin, pek çok bankayla da el sıkıştığı ifade edildi.

Son dönemde bu tarz ödeme sistemlerinin hızlı bir şekilde arttığını biliyoruz. Henüz ülkemizde pek fazla kullanılmıyor olsa da cep telefonları aracılığıyla ödeme yapmak, Avrupa’nın bazı ülkeleri ve ABD’de hayli popüler olmuş durumda. Bu sayede insanlar cüzdan taşımak yerine, ellerinden bir an bile düşürmedikleri akıllı telefonlarıyla diledikleri gibi alışveriş yapabiliyorlar.

Xiaomi Black Shark 2 tanıtıldı! İşte özellikleri!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin