Xiaomi Avrupa’da yayılmaya devam ediyor

Xiaomi Mi 10T Lite ve Redmi K30 4G, MIUI 12.5 güncellemesi alıyor

Akıllı telefon pazarındaki öncü isimlerden biri olan Xiaomi Avrupa’da yayılmaya devam ediyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi dünyanın en çok telefon satan ismi olmak için kolları sıvamış durumda. 2021’in ikinci çeyreğinde hayli başarılı bir sonuca imza atan Çinli üretici, şimdi Samsung’u geçmenin planlarını yapıyor.

Elbette bu planlar çerçevesinde ilk hedef Avrupa pazarı olacaktır. Çünkü Xiaomi hala Avrupa pazarında, beklenen performansı ortaya koymuş değil. Özellikle de Asya pazarına oranla kıyaslandığında, Avrupa pazarında Xiaomi’nin daha baskın bir görünüm sergilemesi gerekiyor.

Xiaomi Avrupa’da yayılmaya devam ediyor

Görünen o ki Xiaomi yetkilileri de bu durumun farkındalar. Hatta bu yüzden Avrupa’daki Mi Store sayısının hızlı bir şekilde arttırılmasına karar verilmiş.

Bunun için de ilk olarak Mi Store olmayan ülkeler, gündeme alınmış. Bu kapsamdaki ilk hedef ise Bulgaristan oldu. Xiaomi, ilk Mi Store mağazasını Bulgaristan’da açtı.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte Avrupa’da yer alan Mi Store mağazalarının sayısı daha da artacaktır. Xiaomi, Türkiye’de bile birden fazla Mi Store mağazası açmış durumda. Zaten ülkemizdeki Xiaomi modellerinin satışları da rakiplerine oranla hayli yüksek diyebiliriz.

Bakalım Xiaomi Avrupa çıkartması sonrasında önümüzdeki yıl en çok telefon satan şirket unvanını ele geçirmeyi başarabilecek mi? Bunu bekleyip göreceğiz. Sonuçta Samsung da Xiaomi karşısında bazı karşı hamlelerde bulunacaktır.

Apple vs Samsung tablet rekabeti: Apple rekor üstüne rekor kırdı