Xiaomi akıllı telefon fiyatları için açıklama yaptı

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi’nin başkanı Wang Xiang, yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vurdu.

Xiaomi akıllı telefon fiyatları için açıklama yaptı. Ülkemizde yıllardır süre gelen “kalitesiz Çin malı” algısını büyük ölçüde yıkan, tüketicilere sunduğu kaliteli ve üst seviye özelliklere sahip telefonlar için rakiplerine göre bir hayli uygun fiyatlar talep eden Xiaomi, son zamanlarda bu stratejisini terk etmiş gibi görünüyor.

Özellikle ülkemizde satışa sunulan en son iki model olan Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro’ya baktığımız zaman artık Xiaomi için en azından amiral gemisi bazında fiyat performans modelleri demenin mümkünatının kalmadığını görüyoruz. Çünkü bu iki modelin Apple ve Samsung’daki rakiplerine baktığımız zaman, neredeyse Xiaomi ürünlerinin bunlarla aynı fiyatlardan satışa sunulduğu anlaşılıyor.

Xiaomi akıllı telefon fiyatları

Dahası, fiyat performans markası olma mottosunu devrettiği alt markalarında da benzer bir durum yaşanıyor. Örneğin Xiaomi’nin alt markalarından biri olan Poco tarafından tanıtılan en son akıllı telefon modeli olan Poco F4 GT’nin iPhone 13 Mini ile aynı fiyattan satışa sunulacak olması, POCO’nun yeni modelinin de fiyat performans ürünü olmaktan vazgeçtiğini gösteriyor.

Xiaomi akıllı telefon fiyatları

Xiaomi akıllı telefon fiyatları için açıklama yaptı

Tüm dünyada benzer bir süreç içerisinden geçen Xiaomi’nin neden böyle bir strateji değişikliğine gittiği merak edilirken, bu soruya yanıt en yetkili isim olan Xiaomi Başkanı Wang Xiang’dan geldi. Xiang yaptığı açıklamada, akıllı telefonların günden güne geliştiğini ve her gün yeni bir teknolojinin icat edildiğini, söz konusu bu teknolojileri çalıştırabilmek için de üstün niteliklere sahip donanımlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Xiaomi akıllı telefon fiyatları

Aslında açıklamanın bu kısmından sonrasını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Wang Xiang, açıklamanın devamında güçlü donanımın maliyet demek olduğunu, bunun da doğal olarak fiyatlara yansıdığını söyledi. En kötüsünü en sona bırakan Xiaomi başkanı, devam eden süreçte de fiyatların bu kapsamda artmaya devam edebileceği uyarısında bulundu.

Obi-Wan Kenobi Fortnite’a geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir