Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi sonunda Apple’ı devirdi

Xiaomi sonunda Apple’ı devirdi

Akıllı telefon pazarının dinamik isimlerinden biri olan Xiaomi sonunda Apple’ı devirmeyi başardı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Akıllı telefon pazarına baktığımızda muazzam bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Bu rekabetin en etkin isimleri ise şüphesiz Samsung, Huawei ve Apple diyebiliriz. Genele baktığımızda bu üç ismin yıllardan bu yana en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirketler sıralamasında zirvede yer aldıklarını görüyoruz.

Fakat artık bu isimler arasına yeni bir Çinli üretici daha katıldı. Evet Xiaomi’den bahsediyoruz. Bilindiği üzere Çinli üretici son yıllarda büyük bir çıkış yakalamıştı. Nitekim 2020’nin 3. çeyreğinde bu çıkış büyük bir başarı ile taçlandı. Yayınlanan raporda Xiaomi’nin Apple’lı geride bırakarak en çok sevkiyat gerçekleştiren 3 firmadan biri olduğu belirtildi.

Xiaomi artık en büyük 3’lüden biri!

Elbette bu başarıya farklı bir parantez de açmak gerekiyor. Malum Apple Ekim ayında yeni nesil iPhone modellerini tanıtmıştı. Dolayısıyla 3. çeyrekte Apple satışlarının düşmesi çok da şaşılacak bir durum değil.

Zira geçtiğimiz yıllara da baktığımız zaman Apple’ın iPhone satışlarının 3. çeyrekte düşüş yaşadığını rahat bir şekilde görebiliriz.

Tabi ki burada Xiaomi’nin başarısını da küçümsemek olmaz. Çinli üretici taviz vermeden yürüttüğü fiyat / performans odağındaki politikası ile kısa zamanda muazzam işler başardı. Görünen o ki Çinli şirket çok da uzun olmayan bir zaman diliminde en büyük üçlünün daimi bir üyesi olabilir.

Audi A6 fiyatları yürek hoplatıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU