Xiaomi 11 serisi için yeni bir model çıkıyor

Xiaomi’nin bu ayın sonuna kadar Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun öncesinde şirket, bir başka Xiaomi 11/Mi 11 serisi telefon daha çıkarabilir. Şimdi bu yeni akıllı telefonun neyle ilgili olduğuna bir göz atalım.

Son gelen raporlara göre , Xiaomi yakında Mi 11 LE’ adlı bir akıllı telefonu piyasaya sürebilir. Evet, doğru okudunuz. MIUI kod listeleri Mi cihaz yerine yeni Xiaomi marka. Bu cihaz ilk olarak Çin’de satışa sunulacak, daha sonra ise farklı bir isim ve birkaç değişikle Avrupa piyasasında satışa çıkarmayı düşünüyor.

Telefonun kod tabanından kod adı (Lisa) ve TENAA’dan model numarası (2107119DC), daha önce piyasaya sürülen Xiaomi11 Lite 5G NE’den başka bir şey olmayacağını ortaya koyuyor. Ancak bazı nedenlerden dolayı şirketin kendi ülkesinde yeni bir adla satılacak.

Xiaomi 11

Hepsi bu kadar değil, Çin’den bir TikToker, bu akıllı telefonun 9 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini açıklayan bir video yayınladı. Son olarak, Xiaomiui, cihazın büyük olasılıkla Android 11 tabanlı V12.5.6.0.RKOCNXM ile gönderileceğini söylüyor.

Telefonun MIUI kodunda Mi 11 LE olarak listelenmesine rağmen, Xiaomi11 LE 5G olarak resmiyet kazanma şansı yüksek. Şu anda, LE’nin ne anlama geldiğinden emin değiliz. Muhtemelen, ‘Lite Edition’ anlamına gelir. Farkında olmayanlar için, Xiaomi 11 Lite 5G NE’deki NE, ‘Yeni Sürüm’ anlamına geliyor.

Xiaomi 11Lite 5G NE , Snapdragon 780G yerine Snapdragon 778G’ye sahip bir Mi 11 Lite 5G’dir. Henüz piyasaya sürülmemiş Mi 11 LE ise bu telefonun farklı bir versiyonu olacak.

Çip krizi gelecek yıl son bulabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir