Xbox Türkiye fiyatlara yine zam yaptı!


Xbox Türkiye, Game Pass ve Live Gold fiyatlarına yine zam yaptı. Dün uzun bir süre 29,00 TL olan fiyatlar yine 59,99 TL’ye çıktı. Peki, Xbox Türkiye konuyla ilgili ne dedi?

Xbox One için geliştirilen ve geleceğin oyun sistemi olacağını düşündüğümüz Game Pass’in fiyatı, ülkemizde bir ara aylık 29,00 TL idi. Ancak Xbox Türkiye cephesi kurları bahane ederek zam yapıp, fiyatları tam iki katına yani aylık 59,99 TL’ye çıkarmıştı. Zaten Türkiye’de PlayStation karşısında zar zor tutunan Xbox, bu zam kararının ardından çok eleştirilmişti.

Xbox Game Pass’in fiyatı mı düştü?

Hem Game Pass hem de Live Gold fiyatlarını 59,99 TL yapan Xbox ekibi, dün uzun bir süre eski fiyatlardan yani 29,00 TL’den üyelik satmaya başlamıştı. Türkiye’de ilk fark edip haberini yapıp sizlere de aktardığımız haberden sonra, Xbox ekibine bunun bir hata mı yoksa bir indirim mi yapıldığını sorduk.

Xbox Türkiye’den yine zam hamlesi!

Ancak Xbox ekibi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Xbox’tan bir açıklama gelmediği gibi bu fiyatlar 19:00 sularında yine eski haline yani 59,99 TL‘ye çıkarıldı. Xbox’ın yaptığı bu hamle sonrası köklü Facebook gruplarında ve Twitter’da Xbox’a inanılmaz derecede ağır eleştiriler gelmeye başladı.

Xbox Türkiye

Xbox’ın ülkemizde işi artık çok zor diyebiliriz. Ülkemizde oyun pazarına hakim olan PlayStation bile üyelik fiyatlarına zam yapmaması ile büyük beğeni toplamıştı. Keşke Xbox da bu kur artışını kendi lehine kullanıp, zam yapmıyoruz her şey eski fiyattan diyip kullanıcı kazanmaya çalışsaydı.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin