Apple, iPhone üretimini azaltıyor

iPhone Xr

Apple için son dönemde işler pek istenildiği gibi gitmiyor. Cupentino merkezli şirket, iPhone üretim sürecinde bir kez daha “azaltma” kararı aldı. Aslında firmanın planı, Ocak – Mart arasında 48 milyon adet telefon üretebilmekti. Daha sonra bu üretim rakamını 43 milyona çekmişti ve son mâli tabloların ardından üretim rakamı olarak 40 milyonda karar kılındı.

Apple, iPhone üretimini azaltıyor

Nikkei Asian Review’daki bilgilerin devamında, teknoloji severlerin yeni iPhone’lara beklenenden daha az ilgi gösterdiğine vurgu yapılmış, ki Apple da bu doğrultuda yeni kararlar almak zorunda kalmış. Dolayısıyla yeni karar sonucunda XS, XS Max ve XR’ın üretim süreçleri etkilenecek. Tabii genel toplamda nasıl bir maddi kazanç elde edilecek bilinmiyor.

Apple, iPhone üretimini azaltıyorBu arada, geçen sene aynı dönemle kıyaslandığında, üretim tarafında %20’lik bir düşüş söz konusu. Zira Apple, 2018’in aynı döneminde 52 milyonun üzerinde telefon üretip satmıştı.

2019’daki iPhone’larda 3 kameradan oluşan sisteme yer verilebilir

Dual kameraların yaygınlaşmasının ardından 3, hatta 4 kameralı akıllı telefonlar da satışa sunuluyor. Apple’ın da 2019’da satışa sunmayı planladığı bazı telefon modellerinde ana kamera sistemi olarak 3 kameraya yer verebileceği konuşuluyor. Bu kameralardan bir tanesinin makro çekimler için, bir tanesinin de düşük ışıklı çekimler için özel olarak geliştirildiği de gelen bilgiler arasında.

Akıllı ayna ile dünyayı banyonuza taşıyın


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin