World of Warcraft: Dragonflight kasım ayında geliyor

World of Warcraft Dragonfly

World of Warcraft’ın merakla beklenen yeni ek paketinin çıkış tarihi belli oldu. Dragonflight adını taşıyan yeni paket kasım ayında geliyor.

2004 yılında çıktığı ilk günden bu yana milyonlarca oyuncuya ulaşan ve tüm zamanların en başarılı oyunları arasında yer alan World of Warcraft, çıkışının üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen hala rağbet görüyor. WoW elbette zirvede olduğu günlerden uzakta olsa da hala oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip.

WoW’un yıllarca aktif kalabilmesinin en büyük sebebi ise Blizzard’ın sürekli yeni ek paketler ve güncellemeler yayınlayarak oyunu taze tutması. Bu durum yakın zamanda da değişmeyecek gibi görünüyor. Çünkü bildiğiniz gibi Blizzard çok yakında sevilen oyunu için yeni bir ek paket daha yayınlayacak. Dragonflight adını taşıyan ve duyurulduğu günden beri merakla beklenen bu ek paketin yayın tarihi belli oldu.

wow dragonflight 2

Blizzard, bugüne kadar World of Warcraft için hazırladığı dokuzuncu ek paket olan Dragonflight’ın 28 Kasım’da yayınlanacağını duyurdu.

WoW’un resmi internet sitesinde Blizzard Entertainment tarafından yayınlanan açıklamada, bu yeni ek paketle birlikte oyuna Dragon Isles adını taşıyan yeni bir diyarın ekleneceği duyuruldu. Bu diyar, Dracthyr olarak yeni bir ırkın ana yurdu olacak. Öte yandan Dracthyr ırkıyla birlikte, bu ırka özel olan Evoker sınıfı da oyuna eklenecek. Dracthyr Evoker karakterler, insan formuyla ejderha formu arasında geçiş yapabilecek. Böylece oyunu iki farklı formda oynama şansına erişecek.

Öte yandan adından da anlaşılacağı üzere Dragonflight ek paketi ile birlikte oyuna ejderha sırtında seyahat etme özelliği gelecek. Oyuncular kendi ejderhalarını farklı şekillerde modifiye edebilecek.

Elon Musk, insansı robotu Tesla Bot’u tanıttı