Ana Sayfa Haber Windows Phone Store 250.000 Uygulamaya Ulaştı

Windows Phone Store 250.000 Uygulamaya Ulaştı

Windows Phone hakkında açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilisi Steve Lewis, Windows Phone Store’da 250.000 uygulamaya ulaşıldığını resmi olarak açıkladı.

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, mobil işletim sistemi Windows Phone‘un akıllı telefon pazarındaki payını arttırmak için sıkı bir çalışma yürütüyor olsa da, Android ve iOS gibi popüler işletim sistemlerine yetişmesi oldukça zor görünüyor. Windows Phone’un Android ve iOS karşısında geri kalmasının en önemli nedenlerinin başında ise, kullanıcılarına bu platformlar kadar fazla uygulama sunamıyor olması geliyor. Ancak Windows Phone’u bu alanda da güçlendirmeye kararlı görünen Microsoft, Windows Phone Store‘un 250.000 uygulamaya ulaştığını açıkladı.

Windows_Phone (2)

Konuyla ilgili açıklamlarda bulunan Microsoft yetkilisi Steve Lewis, Windows Phone Store‘da 250.000 uygulmaya ulaşmasını resmi olarak açıklamanın yanı sıra, platformdan her gün ortalama 10 milyon indirme yapıldığını da açıkladı. Windows Phone Store‘daki uygulama sayısının özellikle son haftalarda artışa geçtiğini belirten Lewis, bunun nedeni olarak Windows Phone 8.1’in duyurulmasını gösterdi. 250.000 uygulama Android ve iOS’e yetişmek için yeterli olmasa da Windows Phone Store’un, geçtiğimiz günlerde 240.000 uygulamaya ulaşan Amazon Appstore’u geride bırakmasını sağladı.

Windows 8.1 Fransa’da Windows XP’yi Devirdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting