Ana sayfa Gundem Windows Phone 10 Farklı İsimle Yayınlanabilir

Windows Phone 10 Farklı İsimle Yayınlanabilir

Microsoft’un şimdiye kadar genel olarak Windows Phone 10 olarak anılan yeni mobil işletim sistemini farklı bir isimle yayınlayabileceği ortaya çıktı.

Merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10‘u Eylül ayında düzenlediği basın toplantısıyla resmi olarak tanıtan Amerikalı teknoloji devi Microsoft işletim sisteminin masaüstü versiyonunu çoktan görücüye çıkarmış olsa da, işletim sisteminin mobil versiyonu henüz gün yüzüne çıkmış değil. Önümüzdeki günlerde basın toplantısıyla resmi olarak tanıtılması beklenen yeni mobil işletim sistemi için bekleyiş sürerken, ilgi çekici yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

Windows_Phone_10

Microsoft‘a yakın kaynaklar tarafından internete sızdırılan bilgiler, önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan mobil işletim sisteminin Windows Phone 10 adını taşımayabileceğini gösterdi. Microsoft’un işletim sisteminin ortaklara gönderilen deneme sürümünde Windows 10 Mobile adını kullandığını belirtilirken, bu ismin işletim sisteminin son hali için de tercih edilebileceği iddia edildi.

Windows 10’un resmi olarak tanıtıldığı güne kadar Windows 9 adıyla anıldığı göz önüne alındığında Microsoft’un Windows Phone 10 için de beklenmedik bir isim değişikliğine gitmesi oldukça mümkün görünüyor.

WhatsApp 700 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (27 Ocak – 3 Şubat)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi nihayet netlik kazandı. İşte Ocak ayının son haftasında raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Ocak ayının son...

Son Haberler