Ana SayfaDonanımWindows 8 Tabanlı Yeni Samsung'lar Hazır

Windows 8 Tabanlı Yeni Samsung’lar Hazır

Samsung, yaptığı açıklamada akıllı bilgisayarlara yönelik Windows 8 platformuna dayanan yepyeni ATIV cihazlarını  pazara sunacağını duyurdu.

Microsoft Windows 8 işletim sisteminin pazara sunulmasının hemen ardından Samsung, Windows-tabanlı cihazları için yeni markası “ATIV”’i tanıtıyor. Serideki Windows 8 ile çalışan bir dizi cihaz da bu amaca yönelik olarak tasarlandı. Samsung ATIV Smart PC (Akıllı Bilgisayar), ATIV Smart PC Pro cihazlarını satışa sunuyor.

Windows 8 işletim sistemi sezgisel özelikleri ile tüm Samsung ATIV cihazlarına uyumlu. Samsung ve Microsoft birlikte ATIV cihazları aracılığıyla kullanıcılara gelişmiş, üretken ve yaratıcı deneyimler sunacak. Serinin tamamı, kullanıcıların kolay kullanım özellikleri ile çalışmalarını ve fikirlerini paylaşmaları ve içeriklerin keyfini çıkarmaları için tasarlandı. 

Ayrıca, Samsung’un Windows cihazları Samsung’un kendi geliştirdiği benzersiz hizmet ve içerikler ile de zenginleştirildi. Samsung Family Story (Aile Hikayesi) eğlenceli ve sezgisel bir içerik paylaşım deneyimi sunuyor. Samsung ChatON hizmeti Microsoft’un popüler People Hub hizmetini tamamlayıcı nitelikte ve bu çok yönlü cihazlar da bir dizi sosyal iletişim seçeneği sağlıyor.

Samsung ATIV Smart PC & Samsung ATIV Smart PC Pro,

Devrim yaratan bir tasarım içinde dizüstü bilgisayarın gücünü ve tablet PC’nin kullanım rahatlığını biraraya getiren 11.6 inç ekranlı Samsung ATIV Smart PC (Akıllı Bilgisayar) ve ATIV Smart PC Pro, Samsung’un en son akıllı cihazları. Her bir PC’de kullanıcıların kolaylıkla istiridye kabuğu şeklinde dizüstü bilgisayar şeklinden tablet PC şekline dönebilmelerini mümkün kılan ayrılabilir klavye yerleştirme sistemi yer alıyor. Bu cihazlar maksimum verimlilik ve mükemmel hareket özgürlüğü sunuyor.

Gelişmiş 10 parmaklı dokunmatik ekran, teknolojik anlamda bir çığır açıyor ve alışılagelmiş iki parmaklı dokunmatik özelliğini geride bırakıyor. Geliştirilmiş hassasiyeti sayesinde kullanıcıların zoomlamak, görüntüleri döndürmek, sayfalar arasında gezinmek için yapmaları gereken tek şey küçük bir kaydırma hareketi. Bu şekilde en son çıkan eğlence uygulamalarının tüm özelliklerini kolayca kullanarak, keyifli bir deneyim yaşayabiliyorlar.

Yaygın olarak diğer cihazlarla sunulan veri giriş yöntemlerine ek olarak, ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro’da Samsung’un ünlü S Pen’i de yer alıyor. S Pen, hem masabaşında hem de hareket halinde çalışırken kullanıcıya maksimum verimlilik sağlamak için gerçek bir elle yazma ve çizme deneyimi sunuyor. Wacom sayısallaştırıcı kalem aynen bir kurşun ya da tükenmez kalem kullanır gibi kullanılıyor ve 1024 farklı seviyeli basınç hassasiyeti ile profesyonel tasarımcıların en zor gereksinimlerini bile karşılıyor. S-Pen’e önceden yüklenmiş olan S Note uygulaması, kalemi yazma ve çizme için kullanımı kolay ve mümkün olduğunca sezgisel kılıyor.

Smart PC Pro’da bulunan S Camera entegre ön ve arka kameraların performansından tamamen yararlanıyor, S Player da her formatta fotoğraf ve videoların kusursuz bir şekilde oynatımasını sağlıyor. Multimedya içerikler Samsung’un 400nit parlaklık özellikli, en canlı renkleri üreten, SuperBright 11.6 inç Full HD LCD ekranından izlenebiliyor.

Güzel hatlara sahip mükemmel dış görünüme sahip ultra taşınabilir ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro sırasıyla 9.9 ve 11.9 mm. Smart PC serisi ince tasarımını korurken performanstan da kesinlikle ödün verilmedi. ATIV Smart PC Pro’nun güçlü Intel® Core™ i5 işlemcisi profesyonel amaçlı kullanım ve multimedya içerikler için özellikler ideal. ATIV Smart PC’deki gelecek nesil Intel® Atom™ işlemci de verimlilik gerektiren günlük görevler için birebir.

Kompakt ve taşınabilir olmalarına karşın, her iki cihazda da USB 2.0 (Smart PC), USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, microSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor. ATIV Smart PC’nin pil ömrü 14,5 saat; ATIV Smart PC Pro’nunki ise maksimum 8,3 saat.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU