Ana SayfaDonanımSunuculara 2 TB Hafıza Desteği

Sunuculara 2 TB Hafıza Desteği

Transcend, ürün gamına sunucu ve iş istasyonlarına yönelik iki yeni DDR3 hafıza modülünü ekledi. 32GB DDR3 1333Mhz Registered DIMM (RDIMM) ve Very Low Profile (VLP) yapısındaki 16GB DDR3 1600Mhz Registered DIMM modülleri, kurumsal pazarlar hedeflenerek üretilmiş. 

Yüksek frekans yoğunluklu operasyonlar sırasında stabil sinyal entegrasyonu ve sistemin ısı yönünden daha iyi kontrolü için ısı alıcıları özelliklerine sahip modüller, sistem yöneticileri için daha iyi, kaliteli ve güvenilir hafıza arttırımı olanakları sağlıyor. Ek olarak iki model üzerinde de bulunan yüksek kaliteli aluminyum ısı yayıcılar  en iyi ısı dağılımı ve stabilite için yapılandırılmış. 

Transcend’in yüksek kapasiteli 32GB DDR3 1333 bellek modülleri ile IBM x3850/3950 X5 ve Blade Server HX5 gibi tek modül 32GB RDIMM destekli yüksek güçlü sunucular üzerindeki hafıza kapasitesi toplamda 2TB’a kadar arttırılabiliyor. Yeni 1333Mhz modüller, 9-9-9-24 zamanlama değerine sahipler ve endüstri standartı  olan 1.5V ile çalışıyorlar.  8GB’lık yüksek kaliteli DRAM yongaları ile yapılandırılmış modüller, JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) standartları ile de tam olarak uyumlu.

- Reklam -

Tüm yüksekliği sadece 1,87cm civarında olan Very Low Profile yapıdaki DDR3 Registered DIMM modülleri özellikle 1U yüksekliğindeki rack sistemler, blade server veya benzer  şekilde alan darlığı bulunan sunucular üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış. Ayrıca bu çok düşük yükseklik boyutu ile modüller kasa içindeki hava akımının daha iyi şekilde hareket etmesine ve daha etkili ısı dağılımına olanak sağlıyor. Bunun yanısıra 2 adet 8GB modülün tek 16GB ile değiştirilmesi ile daha düşük %50’ye varan güç tüketimine de ulaşabiliyorsunuz. Very Low Profile RDIMM yapısındaki 16GB DDR3 bellekler, 11-11-11-28 değerinde düşük gecikme değerlerine sahip ve 1.5V geriliminde çalışıyor.

Modüller sınırlı ömürboyu garanti ile yakın zamanda piyasada olacak ancak henüz bir fiyat bilgisi açıklanmış değil.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting