Ana SayfaMicrosoftWindows 10 radikal değişikler ile karşı karşıya: Yeni işe alımlar tüm detayları...

Windows 10 radikal değişikler ile karşı karşıya: Yeni işe alımlar tüm detayları gösteriyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden Microsoft, Windows 10 radikal değişiklikleri ile gündeme geldi. Peki gerçekten de şirket devrim niteliğinde yenilikler yapacak mı?

Microsoft şirketinin aklı fazlasıyla karışık desek yeridir. Özellikle son dönemlerde bunun daha belirgin bir şekilde arttığı görülüyor. Hatırlayacağınız üzere Windows 10 ile ilgili bazı dedikodular ortaya çıkmıştı. Şirket platformu Windows 10X’e taşıyacak söylentileri her yerde yankılandı.

Tuhaf bir şekilde bu gerçekleşmedi. Windows 10X ile alakalı neredeyse tüm projeler sonlandırıldı. Bilmeyenler için kısaca hatırlatalım. Bu yeni işletim sistemi daha çok çift ekranlar için kullanılacaktı. Fakat işler Microsoft için pek yolunda gitmedi. Sonuç olarak yeni işletim sistemi tamamen kapatıldı.

Windows 10 radikal değişikler ile adeta evrim geçirecek

Ortaya çıkan yeni detaylara göre Microsoft firması Windows 10 işletim sistemine adeta evrim geçirtecek. Başlat Menüsü, Office uygulamaları, Microsoft Edge ve Windows 10 hazır uygulamalar hızlı bir şekilde değişikliğe uğrayacak.

Windows 10 radikal değişiklikleri

ABD’li işletim sistemi devi yeni bir isim getirmeyecek. Bunun yerine Windows 10 ile devam edilecek. Fakat eski Windows 10 ile yenisi arasında çok sert bir değişiklik olması bekleniyor. Bunun için şirket bir iş ilanı yayınladı. Bu iş ilanında, “dünyayı değiştirmenize yardım edeceksiniz” ifadesi yer alıyordu.

Microsoft, Windows 10X’in iptal edildiğini duyurdu

Genel olarak bakıldığında Microsoft işletim sistemlerini güncellemek istiyor. Linux gibi platformların son zamanlarda popüler olması bunu tetikledi. Şirket yenilik peşinde koşuyor diyebiliriz. Peki sizce Windows 10 platformunda neler değiştirilmeli?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting