Ana sayfa Akıllı Telefon Akıllı telefon sektörünün büyük kaybedeni; Microsoft

Akıllı telefon sektörünün büyük kaybedeni; Microsoft

Teknoloji ve yazılım dünyasının dev ismi, tekrardan akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Peki bu ne kadar mantıklı?

Akıllı telefon pazarındaki rekabet herkesin malumu. Birçok üretici, birçok model ve sınırlı sayıda işletim sistemi seçeneği söz konusu. Aslında akıllı telefon pazarını iOS ve Android şekilden ikiye ayırmak da mümkün. Zira bu iki işletim sistemi haricindekilerin payı, tüm pazarın yüzde 1’ine bile hitap etmiyor. Bir çok şirket, mobil platformlar için geçerli bir işletim sistemi üretmek için çok çaba harcadı. Fakat başarılı olamadı. Özellikle de Microsoft, bu hususta yoğun bir mesai harcadı desek sanırım pek de yanılmış olmayız.

Nokia’yı kendi bünyesine katan Microsoft, Windows Mobile’ı kullanması için bazı üreticilerle önemli anlaşmalara imza atmıştı. Fakat evdeki hesap pek de çarşıya uymadı. Zira Windows Phone, hiç bir zaman iOS ya da Android’e rakip olamadı.

Elbette bu durumun arkasında birden fazla neden mevcut. Fakat en önemlisi, Windows Phone’un uygulama desteğinden mahrum olması diyebiliriz. Bakın, bunu çok basit bir şekilde örneklendirebiliriz. Tinder isimli uygulamayı hemen hemen herkes duymuştur. Tüm dünyada oldukça popüler bir çöpçatan uygulaması. İşte böylesine popüler bir uygulama bile Windows Phone’da bulunmuyordu.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler