Ana SayfaGenelWindows 10 oyun modu bilgisayarınızı nasıl etkiliyor? Sonuç berbat

Windows 10 oyun modu bilgisayarınızı nasıl etkiliyor? Sonuç berbat

Windows 10 oyun modu Microsoft tarafından geliştirilen önemli yazılımlar içerisinde yer alıyor. Dünya çapında yayın yapan fenomenler için de büyük öneme sahip. Peki bu mod bilgisayarları nasıl etkiliyor? Cihazlara zararı var mı?

Bilgisayarlar için özel olarak geliştirilen Windows 10 oyun modu normal şartlarda oyuncular için bulunmaz bir nimet. Standart Windows 10 platformunun oyun için geliştirilmiş versiyonu olan bu yazılım, büyük vaatlerde bulunmuştu. Microsoft tarafından ilk olarak 2017 yılında Windows 10 Creators güncellemesiyle sunulan bu mod, bilgisayara büyük zararlar veriyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler bunu açık bir şekilde gösteriyor.

Microsoft henüz bir açıklama yapmadı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri, güncelleme yaptıktan sonra eğer sorunlar ortaya çıkarsa genellikle açıklama beklenir. Firmalar herhangi bir açıklama yapmazsa, kullanıcıların kendi başlarının çaresine bakması gerekiyor. Microsoft konuyla ilgili ne yazık ki hiçbir açıklama yapmadı Bu nedenle kullanıcıların bu konuda yalnız olduğunu söyleyebiliriz.

 

Oyun Modu, Call of Duty: Warzone ve League of Legends gibi çeşitli oyunlarda kare hızı düşüşleri gibi birçok sorun ortaya çıkıyor. Bir Reddit kullanıcısının, “Geçen yıl yeni bir bilgisayar kurdum ve o zamandan beri 5700 XT sürücüleri nedeniyle problem yaşıyordum, ya da ben öyle düşündüm. Oyun Modu’nu devre dışı bıraktıktan sonra ise takılmalar tamamen gitti. Herhangi bir düzeltme olup olmadığını bilmiyorum ama bunun sorun yaşayanlara yardımcı olacağını düşündüm” sözleri her şeyi açıklamaya yetiyor.

Evden çalışma modeli, 2021’e kadar tercih edebilir

En çok merak edilen sorulardan birisi de hangi cihazlarda bu sorun ortaya çıktığı. Performans düşüşünün AMD’nin Radeon RX 5700 XT, RX 570, RX 480 ve R9 29 ve Nvidia’nın GeForce GTX 980 ve GeForce GTX 1080 Ti ekran kartlarında yoğun olarak görüldüğü ifade ediliyor. Windows 10 platformu üzerinden oyun modunu kapatırsanız sorun bitmiş oluyor. Sizler de bu tür sorunlar yaşıyorsanız, yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU