Ana Sayfa Genel WhatsAppSiliyoruz etiketi büyük dikkat çekti: Peki WhatsApp’ı neden silmeliyiz?

WhatsAppSiliyoruz etiketi büyük dikkat çekti: Peki WhatsApp’ı neden silmeliyiz?

Türkiye’de son günlerde WhatsAppSiliyoruz etiketi konululuyor ve büyük ilgi görüyor. Peki bir anda ne oldu da işler bu noktaya geldi. Dilerseniz tüm gelişmelere detaylıca bir göz atalım.

İşin aslına bakacak olursanız WhatsAppSiliyoruz etiketi sadece bir sondu. İşlerin bu noktaya kadar gelmesi uzun bir sürecin sonucu olarak karşımıza çıktı. Facebook bundan çok uzun zaman önce güvenilir olmadığını gösterdi.

Hatırlayacağınız üzere şirket ilk olarak Facebook Cambridge Analytica skandalı ile gündeme bomba gibi düştü. Zaten bir daha da belini doğrultamadı. Peki ne olduda bu bir sorun haline geldi. Devamına da diğer alt başlıklarda bakalım.

Cambridge Analytica sadece bir başlangıçtı

Şu an anlıyoruz ki aslında Cambridge Analytica sadece bir başlangıç olarak vardı. Yani Mark Zuckerberg aslında çok uzun bir zamandan beri bugünleri tasarlıyordu. Özellikle de verileri çekmek en büyük hayaliydi. Cambridge Analytica, herkesin verilerini kullanarak Trump lehine bir çalışma yapmıştı. Bu durumun en büyük sorumlusu Mark Zuckerberg’di.

WhatsAppSiliyoruz etiketi

Yaşanan veri hırsızlıklarından sonra bu defa da başka bir gündem ortaya çıktı. Instagram üzerinden verilerin işlendiği söylendi. Hatta geçtiğimiz aylarda, Instagram mesajları silinse bile yine de mesaj kutusunda görünmeye devam ediyordu.

WhatsApp verilerinin işlenecek olması ipleri kopardı

Asıl büyük sorun WhatsApp ile ilgili verilen kararla başladı. Şirket tarafından alınan bir karar, herkesin tepkisini çekti. 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren tüm WhatsApp mesajları Facebook ile paylaşılacaktı.

Tüm bu skandallara bir tanesi daha eklendi. WhatsApp ile ilgili karar Türkiye’de geçerli olmasına rağmen Avrupa’da böyle bir zorunluluk yer almayacaktı. Yani şirket Avrupa’dan veri çekmeyeceğini söyledi. Tüm bunlar üzerine “WhatsAppSiliyoruz” sloganı ortaya çıktı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ı silme gibi bir fikriniz var mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting