Ana SayfaAndroidWhatsApp, Android için yeni özellikler duyurdu!

WhatsApp, Android için yeni özellikler duyurdu!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu sefer Android için güncellendi. Geçtiğimiz haftalarda iOS için güncellenen WhatsApp, benzer özellikleri Android için kullanıma sundu. Detayları haberimizde.

whatsapp-android-yildizli-mesajlar

700 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp uygulaması Android işletim sistemi için Google Play Store’da güncellendi. 2.12.367 sürümünü yayınlanan WhatsApp, yıldızlı mesajlar özelliğine kavuştu.

Bu özelliği daha önce iPhone için duyuran WhatsApp, artık bazı mesajların daha kolay bulunabilmesini sağlıyor. Mesajlaşma penceresi içerisinde sizin için önemli mesajların üzerine basılı tutarak yıldız ikonuna basmanız gerekiyor. Daha sonra aynı sohbet penceresinin üzerinde kişi üzerine dokunduğunuzda “Yıldızlı mesajlar” şeklinde bir sekme göreceksiniz. Bu sekmenin içerisinde yıldız işareti koyduğunuz mesajları görebiliyorsunuz. Oldukça pratik olan bu özellik sayesinde daha sonra kolayca bulmak istediğiniz mesajlara işaret koyabiliyorsunuz. Örneğin karşı taraf size bir e-posta adresi gönderdiğinizde bu adrese daha sonra ulaşmak için konuşma penceresinde günlerce geriye gitmenize gerek kalmıyor.

Bir diğer özellik ise “zengin önizleme” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Bu özellik sayesinde konuşmada bir URL gönderdiğinizde tıpkı Facebook ve Twitter gibi ilgili sayfanın başlığı, ilgili sayfada kullanılan görsel gibi detaylar konuşma penceresinde linkle tıklamadan görülebiliyor. Benzer özellik sosyal ağlarda zaten yaygın şekilde kullanılıyor.

5 Dolara bilgisayar: Raspberry Pi Zero

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting