Ana SayfaGenelWhatsApp yeni özelliği ile ses getirecek

WhatsApp yeni özelliği ile ses getirecek

Teknoloji dünyasının en önemli internet tabanlı anlık haberleşme servisi WhatsApp, bir özelliğin daha güncellendiğini duyurdu.

WhatsApp yeni özelliği ile ses getirecek. İnternet tabanlı haberleşme servisi denildiğinde akla gelen ilk isim olan WhatsApp, aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya servislerinden de biri. Son araştırmalara göre kullanıcı sayısı 1,5 milyar kişiyi geçen WhatsApp, Çin’in neredeyse resmi iletişim servisi olarak kabul edilen WeChat haricinde rakip tanımıyor.

WhatsApp Gold

Bu konumunu koruyarak güçlendirmek isteyen Amerikalı teknoloji devi, güncellemelerine dur durak bilmeden devam ediyor. En son geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan bir görsel, WhatsApp’ın artık gruplardaki katılımcıların istemesi halinde telefon numaralarını gizleyebilmelerini sağlayacak yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını gösterdi. Ancak bu özelliğin grup yöneticisi tarafından kullanışsız bırakılabiliyor olması, yani grup yöneticilerinin herkesin telefon numarasını görünebilir kılması büyük tartışmalara neden oldu. Bununla birlikte güncelleme henüz gelişim aşamasında olduğu için, ilerleyen günlerde bu konu hakkında yeni düzenlemeler düşünülebilir.

WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri ekliyor

WhatsApp yeni özelliği ile ses getirecek

Öte yandan Amerikalı teknoloji devi tarafından bugün servis edilen yeni bir güncellemeyle birlikte, artık kullanıcılar attıkları mesajları 60 saat içerisinde herkesten silebilecekler. Bu süre düne kadar 1 saat 8 dakikaydı. Yani 24 saatin biraz üzerinde bir süreye tekabül ediyordu. Özelliğin ilk servis edildiği zamanki süre sınırlaması ise sadece 7 dakikaydı.

WhatsApp Image 2022 03 29 at 19.40.04

Bakıldığında herkesten sil özelliğinin kullanım süresinin belirli aralıklarla arttırıldığı görülüyor. Şirketin aklındaki nihai sürenin ne kadar olduğu ise kimse tarafından bilinmiyor.

Kripto para sektörü yine diken üzerinde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting