WhatsApp sohbet aktarma özelliği alay konusu oldu

Whatsapp sohbetleri iOS ve Android arasında nasıl aktarılır?

WhatsApp sohbet aktarma özelliği geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla paylaşılmıştı. Şimdi ise bu özellik Telegram tarafından alaya alındı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp sohbet aktarma özelliği sunmuştu. Bu özellikle birlikte iOS kullanıcıları İstedikleri gibi Android platformuna sohbetlerini aktarabiliyordu. Dışarıdan olumlu gibi görünen bu gelişme büyük bir tepki almalarına neden oldu.

Öncelikle WhatsApp platformu eski kafa olmakla suçlandı. Telegram öyle bir noktaya geldi ki adeta tiye aldı. WhatsApp tarafından paylaşılan “yeni telefon aynı hafıza” isimli gönderi Telegram tarafından farklı bir şekilde dalga konusu yapıldı. Verilen cevapta hangi yılda olduğunu soran saçı ve sakalı birbirine karışmış bir adam görüyoruz.

WhatsApp sohbet aktarma özelliği tepkileri üzerine çekti

WhatsApp bazı özellikleri ne yazık ki kullanıcılarına geç aktarıyor. Durum böyle olunca akıllarda Telegram gibi platformlara geçme düşüncesi uyanıyor. Geçtiğimiz aylarda platformun verileri Facebook ile paylaşacağını söylemesi çok sert bir şekilde karşılanmıştı. Şimdi ise geç gelen özellikler tepki konusu oldu.

WhatsApp sohbet aktarma

WhatsApp tarafından yapılan paylaşıma cevap veren Telegram hangi yılda olduğunu soran bir adamın fotoğrafını kullandı. Böylece uygulamanın eski kafa olduğunu göstermek istedi. Aslına bakacak olursak zekice bir espri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca iOS platformundan Android işletim sistemine geçen kişi sayısı çok az. WhatsApp bunu hesap edememiş gibi görünüyor.

Telegram işi abarttı! Aynı anda 1000 kişi!

WhatsApp sohbet aktarma beklendiği gibi sonuç vermedi. Tüm bunlara ek olarak özelliğin Samsung cihazlarda kullanılabilir olması ayrı bir tartışma yarattı. Kısacası WhatsApp kaş yapayım derken göz çıkarttı. Peki sizce WhatsApp gerçekten de eski kafalı mı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir