Google Allo için yolun sonu!

Google Allo

Google’ın WhatsApp ve iMessage’a rakip olmak için geliştirdiği Google Allo bugün alınan karar ile kapatılacak. Peki, Google Allo neden kapatılıyor? Yoksa Google’ın bu girişimi hüsran ile mi sonuçlandı?

Google’ın yaklaşık 2 yıl önce geliştirmiş olduğu mesajlaşma hizmeti Allo’nun, iMessage ve WhatsApp‘a rakip olması bekleniyordu. Akıllı yanıt ve Google Asistan hizmetleri ile güçlendirilen bizce başarılı mesajlaşma uygulaması Allo, uygulama içi etkileşim öğeleri ile de dikkat çekiyordu.

Ancak Google, bir türlü rakiplerinin karşısında Allo ile tutunamadı. Uzun bir süredir hem iOS hem de Android’de güncelleme almayan Allo uygulaması, bugün güncellendi. Ancak bu güncelleme uygulamanın son güncellemesi olacak.

Google Allo’nun fişi çekildi

Allo’ya güncelleme ile sohbet geçmişinizi aktarma özelliği eklendi. Bu opsiyonun eklenmesinin ardından ise servisin kapatılacağı açıklandı.

Açıklamalara göre; Allo 2019’un Mart ayında kepenkleri indirecek ve bu tarihten sonra Allo üzerinden mesajlaşma işlemi gerçekleştirilemeyecek.

Google Hangouts için yolun sonu göründü

Eğer uygulamayı kullanıyorsanız, son güncellemeyi yükleyip sohbet geçmişinizi PC veya bulut servislerine aktarabilirsiniz.

Allo’nun kapatılacak olması bizce pek hoş olmadı. Rekabet her zaman iyidir. Yenilikçi özellikler ile çıkış yapan ancak beklenen ilgiyi görmeyen Allo‘dan sonra, Google’ın bu tarz yeni bir şey yapmasını umut ediyoruz.

Google Allo


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin