Ana SayfaAkıllı TelefonWhatsApp grup sohbetleri için düğmeye bastı

WhatsApp grup sohbetleri için düğmeye bastı

İnternet tabanlı iletişim servislerinin en popüler ismi olan WhatsApp, yayınladığı yeni bir güncelleme ile grup kullanıcılarının şikayetlerine önemli bir çare sunmuş oldu.

WhatsApp grup sohbetleri için düğmeye bastı. Her zaman ve her yerde rekabet kaliteyi arttıran bir unsurdur. İnternet tabanlı iletişim servislerinde de son zamanlarda yaşanan durum tam olarak bu. Bilindiği üzere uzun bir süre alanında rakipsiz olan WhatsApp, kendini güncelleme konusunu ağırdan alıyor ve eldeki kullanıcılarını çok kullanılan tabirle “çantada keklik” olarak görüyordu.

WhatsApp nihayet verdiği sözü tuttu!

Bununla birlikte özellikle Telegram, Signal, Viber gibi uygulamaların hayat bulmasıyla birlikte kendini bir anda rekabetin içerisinde bulan ünlü iletişim uygulaması, kendini daha fazla güncellemeye ve rakiplerinin özelliklerine göre uygulamasına yeni yetkinlikler kazandırmaya başladı.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

WhatsApp grup sohbetleri için düğmeye bastı

Şu an için WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak Telegram’ı gösterebiliriz. WhatsApp kullanıcılarının, Telegram’da özendikleri en önemli konuların başında ise tabi ki gruplardaki kullanıcı sayısı ve dosya gönderim boyutu geliyor.

WhatsApp’ın Telegram gruplarındaki gibi bir sayıya erişmesi pek mümkün değil ancak yine de Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan güncelleme ile grup kullanıcı sayısının 256’dan 512’ye çıkarılması oldukça olumlu bir gelişme.

WhatsApp, 'Son Görülme' durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneği ekliyor

Öte yandan dosya gönderim boyutunda da WhatsApp’ın bundan sonra 2GB’a kadar olan dosyaların tek parça halinde gönderilmesine izin vereceği bilgisini aktaralım. Yani WhatsApp, yıllardır kullanıcıları tarafından talep edilen iki çok önemli konuda, neredeyse kullanıcılarının isteklerine yanıt verebilecek düzeyde güncellemeler yapmış oldu. Bakalım WhatsApp’ın bu hamlesi karşısında rakibi Telegram’dan karşı bir hamle gelecek mi?

Twitter yeni tweet raporlama araçlarını herkese sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting