Ana SayfaGenelMicrosoft Rusya için harekete geçti

Microsoft Rusya için harekete geçti

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, zaten daha önce katıldığı Rusya ambargosuna yeni bir hamle daha ekledi.

Microsoft Rusya için harekete geçti. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ederken, Rusya’ya ambargo uygulayan şirketlerin sayısı da günden güne artıyor. Bununla birlikte, bazı şirketler ise ambargoyu adım adım uygulamayı daha doğru buluyor ki bunlardan biri de ünlü teknoloji devi Microsoft.

microsoft

Amerikalı yazılım ve teknoloji devi Microsoft, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla birlikte ilk tepki gösteren şirketlerden biriydi. Savaş fitilinin ateşlenmesiyle birlikte, Rusya’ya olan ürün satışının durdurulduğunu açıklayan Microsoft, aradan geçen süre boyunca Rusya’nın herhangi bir geri adım işareti vermemesi üzerine ambargosunu genişletme kararı aldı.

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Microsoft Rusya için harekete geçti

Buna göre Microsoft’un Rusya’da çalışan yerleşik çalışanlarından 400 kişiyi işten çıkaracağı açıklandı. Aslında bu durumun temel nedeni, ünlü şirketin bu ülkedeki faaliyetlerini askıya almış olması. Ancak anlaşılan, yakın zamanda bu ülke sınırları içerisinde yeniden faaliyete geçmek gibi bir niyetleri yok.

microsoft 4

Öte yandan Microsoft’un bu ülkede toplam kaç çalışanı olduğu ise şu an için bilinmiyor. Bununla birlikte Microsoft tarafından yapılan açıklamada, şirketin toplam gelirleri içerisindeki Rusya kaynaklı gelirlerin payı, %1’den daha düşük bir orana tekabül ediyor. Bunun manası aslında Microsoft’un Rusya pazarını gözden çıkarması bu şirket için çok da büyük bir anlam ifade etmiyor. Ancak zaten ülkedeki yabancı teknoloji şirketlerinin sayısının bir elin parmaklarını geçmediği şu günlerde, Microsoft’un da Rusya’yı terk etmesi, herhalde Rus halkının isteyeceği en son şeydir.

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro bir kez daha görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting