Ana SayfaGenelWhatsApp erişim engeli nasıl kaldırılır?

WhatsApp erişim engeli nasıl kaldırılır?

Meta’nın 2014’te edindiği mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı en azından duymuşsunuzdur. Ancak Hindistan gibi dünyanın başka yerlerinde yaşıyorsanız, bu hizmet arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için kullanılan bir uygulamadan daha fazlasıdır.

WhatsApp erişim engeli nasıl kaldırılır? Yeni Delhi dışında faaliyet gösteren gıda teknolojisi şirketi Chakki Peesing’in kurucusu Rajeev Khera, “Hindistan’da WhatsApp bir yaşam biçimidir” diyor.

Khera, çoğunlukla WhatsApp aracılığıyla iş yapan milyonlarca Hintliden biri. Ve bu sadece işletmeler için hayati değil: Hindistan’da yaklaşık 400 milyon insan denizaşırı akrabalarıyla iletişim kurmak, para göndermek, kritik tıbbi bilgilere erişmek ve daha fazlası için WhatsApp kullanıyor.

WhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

WhatsApp’ın basit tasarımı, özellikle çoğu insanın iMessage kullanmak için iPhone’larının olmadığı veya SMS mesajları göndermek için uygun fiyatlı cep telefonu planlarının olmadığı ülkelerde, uluslararası bir hit haline gelmesine yardımcı oldu. Meta, WhatsApp’ı sekiz yıl önce 19 milyar dolarlık rekor bir nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla satın aldığında, bu riskli bir bahis olarak kabul edildi. Bugün, Meta’nın kârlılığına çok fazla katkıda bulunmasa da WhatsApp, tartışmasız şirketin en önemli uluslararası ürünü.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

WhatsApp erişim engeli nasıl kaldırılır?

Aynı zamanda WhatsApp, Facebook’u rahatsız eden bazı yanlış bilgi sorunlarıyla da mücadele ediyor. Ancak Facebook’tan farklı olarak WhatsApp, şirketin içeriği denetlemesini zorlaştıran özel, şifreli iletişim yazılımı kullanıyor. Bu sorun, uygulamada yayılan asılsız söylentilerin ciddi sonuçlara yol açtığı Hindistan’da özellikle akut. Son zamanlarda Hindistan hükümeti gerektiğinde yetkililerin insanların mesajlarına erişmesi için bir yol talep ederken, WhatsApp’ın en temel değerlerinden birini çökertmekle tehdit etti:  kullanıcı gizliliği. Meta, baskı artsa bile WhatsApp mesajlarını gizli tutmaya devam edecek mi?

WhatsApp nihayet verdiği sözü tuttu!

Şu anki CEO’su Will Cathcart, “İnsanların en özel düşüncelerini, en özel mesajlarını, en özel aramalarını tüm dünyada en çok önemsedikleri insanlara ilettikleri bir hizmet sunmanın ne anlama geldiğini düşünmelisiniz” diyor.

Basilisk V3 Pro:  Her zamankinden daha fazla teknolojiyi bir araya getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting