WhatsApp’a iki yeni özellik ekleniyor!

whatsapp

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iki yeni özellikle güncellenecek. Beta sürümünde “yıldızlı mesajlar” ve “doküman” desteği görüntülendi. WhatsApp’e eklenecek yeni özelliklerin detayları haberimizde.

whatsapp

Facebook’un rekor bir fiyatla satın aldığı WhatsApp, güncellenmeye devam ediyor. Dünyanın en popüler internet üzerinden mesajlaşma uygulaması, son dönemlerde işlevsel özellikleri ile gündeme geliyor. WhatsApp Web ve iOS için hızlı cevaplama özellikleri bunlardan bazılarıydı. Şimdi ise daha çok sevilecek özellikler gündemde.

Bahsedeceğimiz bu yeni özellikler bir dedikodu değil. WhatsApp 2.12.338 Beta sürümünde geliştiriciler tarafından fark edilen özelliklerden ilki, “yıldızlı mesajlar”.

WhatsApp’a eklenecek olan yıldızlı mesajlar özelliği ile artık bazı mesajları diğerlerinden ayırmak mümkün olacak. Örneğin karşı taraftan size bir adres ve hesap numarası bilgisi geldi. İhtiyacınız olduğunuzda o mesajlara ulaşmak için dakikalarca aramak zorunda kalmayacaksınız. Eğer daha sonra bir mesaja kolayca ulaşmak istiyorsanız, o mesajı “yıldızlı mesaj” olarak işaretleyebilecek ve aradığınız zaman kolayca ulaşabileceksiniz.

Bir diğer önemli özellik ise doküman desteği. Güncellenecek yeni WhatsApp uygulamasında PDF ve DOC gibi popüler dosya formatları desteklenecek. Bu sayede kullanıcılar birbirleri arasında bu formata sahip dosyaları yollayabilecek. Dokümanlar özel bir klasörde saklanacak ve dosya yöneticisinden bu dosyalara yine kolayca ulaşmak mümkün olacak.

whatsapp-yildizli-mesajlar

Uygun fiyatlı 5 su geçirmeyen telefon!