Ana sayfa Genel Waymo şoförü kasten kaza yapmaktan tutuklandı

Waymo şoförü kasten kaza yapmaktan tutuklandı

Google’ın otonom sürüş teknolojisi geliştiren şirketi Waymo çok ilginç bir sabotjla karşı karşıya kaldı. Waymo şoförü sürdüğü araca kasten kaza yaptırmak nedeniyle tutuklandı. Peki olayın ardında tam olarak ne var?

Arizona, Tempe’de 30 Ocak akşamı yaşanan trafik kazasında, bir Waymo test aracı, arkadan yaklaşan otomobilin önünde aniden fren yaparak, hafif hasarlı bir kazanın oluşmasına neden olmuştu.

Waymo şoförü Google araçlarına saldırmış

Teorik olarak arkadan yaklaşan aracın güvenli sürüş mesafesini koruması gerektiği için Waymo aracı suçlu bulunmas da, kazayı inceleyen Waymo müfettişleri durumun öyle olmadığını anladılar.

Buna göre, taşeron bir şirketten testlere katılması için şoför alan Waymo, şoförün kaza yapmak için bomboş yolda kasten fren yaptığını tespit ettiler.

Waymo araçları otonom sürüş teknolojisiyle hareket etse de güvenlik sebebiyle test sürücüleri aracın hareketine müdahale edebiliyor.

Kazayı inceleyen Waymo müfettişleri, şoförün akadan yaklaşın aracın kaza yapması için kasten fren yaptığını tespit ettiler. Kaza sonrasında araçların tamponunda hafif hasar oluşurken, diğer araçtaki şoförde ise hafif incinmeler ortaya çıktı.

The Elder Scrolls: Blades için yeni güncelleme!

Waymo’nun iddiasına göre kazaya sebep olan şoför, çalıştığı şirketle yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle “kasten zarar verme” planı yaparak bu kazayı gerçekleştiriyor. Ayrıca, söz konusu şoförün faklı Waymo araçlarına da saldırdığı ve hasar verdiği ortaya çıktı. Dolayısıyla, kasten düzenlenmiş bu kaza sonrasında kazayı yapan şoför için tutuklama kararı çıktı.

waymo şoförü

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler