Ana sayfa Genel Waymo otonom araçları müşteri taşıma izni aldı

Waymo otonom araçları müşteri taşıma izni aldı

Otonom sürüş teknolojileri geliştiren Waymo otonom araçlarıyla müşteri taşımak için Kaliforniya yönetiminden izin almayı başardı.

Otonom taksilere bir adım daha yaklaştık

Google’ın otonom sürüş teknolojileri geliştiren alt şirketi Waymo, rakiplerine oranla açık ara en fazla deneyime ve en gelişmiş teknolojilere sahip şirket olarak dikkat çekiyor.

Kaliforniya yönetiminin verdiği izinle, bölgedeki Waymo otomobilleri, mobil uygulama üzerinden onları çağıran yolcuları alıp gidecekleri yere kadar taşıyacaklar. Ancak bu yolculuk için müşterilerden para almayacaklar. Aracın şoför koltuğunda ise güvenlik açısından bir test şoförü oturacak.

Waymo’nun yolcu taşıma izni 3 yıllığına geçerli olacak. 3 yıl sonunda, araçların performansı değerlendirilecek ve ticari kullanım için izin verilip verilmeyeceği değerlendirilecek.

Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler