Warner Bros yeni bir Joker filmi üzerinde çalışıyor

joker

DC evreninin film haklarını elinde bulunduran Warner Bros, süper kahramanlarda aradığını bulamayınca, evrenin kötülerine yönelme kararı aldı. Stüdyonun yeni projesi ise Joker üzerine şekillenecek.

DC evreninin beyaz perdeye aktarılması bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Özellikle Justice League filminin fazlasıyla aceleye getirilmiş olması ve filmin önemli bir bölümünün kesilerek, sürenin 2 saate indirilmesi büyük bir hataydı. Sonuç olarak bu hatanın bedeli gişede ödendi. Marvel’ın Avengers’ı tüm zamanların en iyi hasılatına imza atan 4. filmi olurken, DC’nin Justice League’i ilk 10’a bile giremedi.

Sonuç olarak süper kahramanlardan aradığını bulamayan Warner Bros, farklı bir yol izlemeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve oldukça başarılı bir performansa imza atan Suicide Squad, DC evrenindeki yeni solo filmlere de ilham kaynağı oldu.

Jared Leto, Joker ile geri dönüyor

Warner Bros, Harley Quinn’in ön plana çıktığı solo filmin ardından şimdi de Joker karakterini merkeze alan bir solo film üzerinde çalışıyor.

Ortaya çıkan yeni detaylara göre Joker filminin başrolünde Jared Leto yer alacak. Bu filmin kadrosuna Harley Quinn karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Margot Robbie’nin dahil edilip edilmeyeceği ise henüz kesinleşmiş değil.

Şu anda Joker filminin emekleme aşamasında olduğu ve filmin senaryosu için deneyimli bir senaristin arandığı belirtiliyor. Yani henüz filmin çekimlerine başlanması bile söz konusu değil. Mevcut şartlar altında bu filmin 2020 yılından önce vizyona girmesi de pek mümkün görünmüyor.

Deadpool 2 hala zirvede!