HTC mobil bölümü yüzünden kan kaybetmeye devam ediyor!

HTC MOBİL

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan HTC’de işler hala yolunda gitmiyor. Ortaya çıkan son rakamlara göre, HTC mobil bölümü yüzünden zarar etmeye devam ediyor.

Hiç şüphesiz, her sektörde öyle ya da böyle bir rekabet vardır. Fakat söz konusu akıllı telefon sektörü olduğunda rekabetin kuralları daha da acımasız bir hal alabiliyor. Özellikle katı fiyat politikasına sahip bir şirketin, mevcut şartlar altında bu rekabete karşı koyması oldukça güç. Zira HTC de bu firmalar arasında yer alıyor. Çünkü ortaya çıkan son rakamlara göre, HTC mobil bölümü yüzünden para kaybetmeye devam ediyor.

HTC mobil bölümü yüzünden zararda

Ülkemizde de resmi olarak hizmet veren firmalardan biri olan HTC, katı fiyat politikasında ısrar eden birkaç firma arasında yer alıyor. Aynı şekilde Sony ve bgibi isimler de katı fiyat politikasında ısrarcı. Fakat Apple haricinde bu politikayı başarılı bir şekilde yürütebilen herhangi bir şirket de bulunmuyor.

Peki HTC mobil bölümünü ne zaman kapatacak? Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Google, HTC’nin akıllı telefon tarafındaki mülki ve fikri haklarını satın almıştı.

Lakin bu anlaşma da HTC’ye ilaç olamadı. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan rakamlara göre, Tayvanlı teknoloji şirketi Mayıs 2018’de bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 45 oranında daha az gelir elde etti. İşin sevinilecek tek boyutu ise Mayıs 2018’deki gelirin bir önceki aya oranla yüzde 16 oranında artmış olması. Bunun temel nedeni de muhtemelen HTC U12+’dır. Bakalım HTC kepenkleri ne zaman indirecek? Keza durum pek de parlak görünmüyor.

Vivo NEX net bir şekilde göründü