VPN kullanımı ciddi anlamda arttı! Hem de Türkiye’de

vpn

Son dönemde internette yaşanan kısıtlamalar nedeniyle VPN’e olan ilgi artmış durumda. Özellikle de ülkemizde VPN uygulamaları üzerinden yapılan girişler aşırı şekilde arttı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

VPN kullanımı ciddi anlamda arttı! Hem de Türkiye’de! Bilindiği üzere ülkemizde pek çok siteye girmek yasak. Özellikle pornografik içeriğe sahip olan siteler uzun yıllardan beridir kapalı. Elbette bu durumun birden fazla nedeni bulunuyor.

Avrupa ve Amerika’da baktığımızda bu tarz sitelere erişimde bir problem yaşanmadığını görüyoruz. Dolayısıyla tünel sistemi sayesinde bu tarz sitelere erişim ülkemizden de mümkün hale geliyor.

erişimi yasaklı siteler vpn

Her ne kadar yasal olmasa da pek çok kullanıcı yasaklı sitelere erişim için tünel sistemini kullanmaya devam ediyorlar. Peki bu durum ne kadar daha devam edecek?

VPN Secure Connection

VPN kullanımı ciddi anlamda arttı! Hem de Türkiye’de

Son dönemde yapılan bir araştırma Türkiye’deki kullanıcıların yasaklı sitelere giriş için tünel sistemi yerine VPN uzantılarını kullandığını ortaya koydu.

Hemen belirtelim. VPN sistemi de temel olarak tünel sistemini kullanıyor. Burada en önemli fark VPN’nin kullanım rahatlığı açısından basit olması.

Windows 10 VPN

Tarayıcılara uzantı olarak eklenen VPN uygulamaları sayesinde tek tıkla IP adresinizi Avrupa’da bir ülkeye kaydırabiliyorsunuz. Böyle girmek istediğiniz siteye de rahatlıkla girmeniz mümkün oluyor.

Elbette bu durumun sakıncaları da yok değil. Hali hazırda pek çok VPN uygulamasında çeşitli yazılımlar mevcut. Bu yazılımlar sizin şifrelerinizi ele geçirmek için dizayn edilmiş. O yüzden de bu tarz uygulamaları kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor.

John Wick yaratıcısı yeni film projesini duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir