Ana sayfa Genel Volkswagen ID hatchback casus kameralara böyle yakalandı!

Volkswagen ID hatchback casus kameralara böyle yakalandı!

Volkswagen’in önümüzdeki yılın son çeyreğinde satışa sunmayı planladığı kompakt elektrikli hatchback modeli geçtiğimiz günlerde Güney Afrika’da çıktığı test sürüşünde casus kameralara yakalandı. İşte karşınızda casus kameraların objektifinden Volkswagen ID hatchback!

Volkswagen tarafından önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi planlanan ID elektrikli otomobil ailesinin ilk üyesi olan Volkswagen ID hatchback, Kasım 2019’da seri üretime girecek. VW mühendislerinin ise modelin gelişimini tamamlamak için bir yıldan az bir süreleri kaldı. Bu nedenle modelin birden fazla prototipi dünyanın farklı bölgelerinde ve farklı şartlar altında yoğun bir test sürecine girdi. Bunlardan bir tanesi ise Güney Afrika’da yakayı ele verdi.

İlk kez 2016 Paris Motor Show’da bir konsept olarak ortaya çıkan VW ID hatchback, her ne kadar bizlere tasarımı hakkında yorum yapma fırsatı vermeyecek kadar yoğun kamuflajlı olarak objektiflere yansıdıysa da ilk defa görüntülemiş olması gelecek adına oldukça heyecan verici.

Yoğun kamuflajlı olarak görüntülenen ID hatchback dediğimiz gibi bizlere en ufak bir tasarım ipucu dahi vermiyor. Ancak gördüğümüz silüet bizlere Volkswagen mühendislerinin onu tasarlarken 2016 yılında ortaya çıkan ID Concept’e büyük ölçüde sadık kaldığını gösteriyor. Tabii muadili olduğu Volkswagen Golf’ten de bir o kadar farklı görünüyor.

Peki Volkswagen ID hatchback Volkswagen Golf’ü tahtından edebilir mi?

Piyasaya çıktığında markanın amiral gemisi modeli ve aynı zamanda Avrupa’nın en çok satan kompakt hatchback’i Volkswagen Golf’e çevreci bir muadil olacak olan VW ID, hatcback daha gelmeden Volkswagen Golf’ün pabucunu dama attı. Mevcut yedinci nesil Golf üzerinden geliştirilen ve 2015 yılında satışa sunulan e-Golf, önümüzdeki model yılında satışta olmayacak. Yani e-Golf, Haziran 2019’da üretim hattından çıkacak olan sekizinci nesil Golf serisinde yer almayacak. E-Golf’ün kariyerinin yarıda kesilmesinin nedeni ise bizzat Volkswagen ID hatchback.

Volkswagen ID hatchback

e-Golf, 2015’te 118 millik (190 km) bir elektrikli menzil ile satışa sunuldu. 2017 yılında gelen bir geliştirilmiş pil paketi ile bu rakam 190 mile (300 km) kadar çıkarıldı. Ancak Volkswagen, ID hatcback’in giriş seviyesi ile kullanıcılara 205 mil (330 km) elektrikli menzil sunacağı sözünü verdi.  Bu rakamın ilerleyen yıllarda gelecek daha gelişmiş pil paketleri ile 249 ila 373 mile (400 ila 600 km) çıkarılacağı iddia ediliyor. Hal böyle olunca Alman otomotiv devi artık e-Golf’e gerek kalmadığını gördü ve onu rafa kaldırarak bir şekilde ID hatcback’in önünü açmak istedi.

Öte yandan ID hatcback’in 30 dakikada % 80’e kadar şarj edilebileceği iddia edilse de modelin şarj sistemi hakkında ise henüz çok az detay biliniyor.

Audi, Volkswagen ID hatchback’e rakip çıkarıyor!

Son olarak sadece bu bilinenler bile Avrupa’nın en çok satan segmenti olan kompakt hatchback segmeti için heyecan verici. Volkswagen ID hatchback şüphesiz 2019’un en çok beklenen modellerinden biri. Güçlü ve iyi donanımlı bir Golf ile aynı fiyattan satışa sunulması piyasadaki dengeleri değiştirebilir.

Volkswagen ID hatchback

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler