Volkswagen T-Cross casus kameralara yakalandı!

Volkswagen T Cross

Alman otomotiv devi Volkswagen, SUV serisini hızla genişletiyor. Bu yıl sonunda satışa sunulması planlanan yeni  Volkswagen T-Cross, Avusturya’da casus kameralara yakalandı. İşte detaylar.

Alman üreticinin mevcut SUV segmenti Tiguan, T-Roc ve Touareg gibi oldukça güçlü modellerden oluşuyor. Ancak ürün yelpazesindeki boşlukları yeni modellerle doldurmayı planlayan Volkswagen, bu güçlü modellere küçük bir alternatif olarak T-Cross modelini geliştirdi. 4-14 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkarılması beklenen yeni Volkswagen T-Cross için son test aşamalarına gelindi.

Avusturya’da test sırasında kamuflajlı olarak casus kameralara yakalanan T-Cross, markanın Tiguan ve T-Roc modelleri ile kıyaslandığında daha çok onların ufak bir kardeşi gibi duruyor. Zaten süper mini SUV olarak tasarlanan T-Cross, tüm bu modellerin altında konumlandırılmak için geliştirildi.

Volkswagen T-Cross VW Polo, Seat Arona ve Audi A1 ile aynı platformu kullanıyor!

Volkswagen Group’a ait olan MQB A0 mimari platformunu kullanan T-Cross’un kaputun altında yer alan donanımını mevcut Polo’dan almasını bekliyoruz. Mini SUV’da mini hatchback segmenti Polo’da bulunan 1.0 litrelik TSI benzinli ve 1.6 litrelik TDI dizel motorların kullanılması bekleniyor. Ayrıca yıl sonunda gelecek olan T-Cross için ek bir melez hibrid motor seçeneği beklenirken tamamıyla saf elektrikli bir güç aktarma organının ancak ikinci nesil T-Cross için mümkün olduğunu belirtelim.

Volkswagen T-Cross için ilk teaser geldi!

Volkswagen T-Cross


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir