Ana sayfa Genel Yeni SEAT Leon casus kameralara böyle yakalandı!

Yeni SEAT Leon casus kameralara böyle yakalandı!

İspanyol otomotiv devinin C segmentindeki güçlü oyuncusu SEAT Leon yenilendi. Test sürüşü sırasında yoğun kamuflajlı olarak casus kameralara yakalanan İspanyol kompakt hatchback’i şimdilerde dördüncü nesil modeli ile yola çıkmak için son hazırlıklarını yapıyor. İşte detaylar.

İspanyol üreticinin Avrupa’daki genç kullanıcılar tarafından oldukça sevilen kompakt hatchback’i SEAT Leon, 1999 yılından beri üç nesil boyunca üretiliyor. Şimdilerde ise son nesli 2013 yılında piyasaya sürülen Leon için tarihi bir adım atıldı. Model tarihindeki en büyük revizyon sayesinde kabin teknolojisinde önemli bir geliştirme ve elektrikli bir güç ünitesi alan yeni Leon, yeni yüzünü yakın zamanda gösterecek. Volkswagen Group’un en genç müşteri tabanına hitap eden bu kompakt hatchback’in C Segmenti için oldukça gelişmiş bir bilgi-eğlence sistemi ile geleceği tahmin ediliyor.

Dördüncü nesil SEAT Leon7-17 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk defa boy gösterecek. Bahar aylarında ise yola çıkmış olacak.

Yeni modelin casus kameralara yakalanan görüntülerine dönecek olursak, dördüncü nesil Leon prototipi yoğun kamuflajlı olmasına rağmen şimdiye kadar hakkında çıkan tüm iddiaları çürütmeye yetiyor. Prototip, modelin radikal tasarım değişikliğine uğradığı yönündeki iddiaları doğrulamıyor. Aksine 2017 model yılına ait bir Leon ile karşılaştırdığımızda büyük ölçüde benzer bir gövde tasarımı sergiliyor. Prototipin genel tasarım profili açıkça üçüncü nesil Leon ile benzerlik gösteriyor.

SEAT’ın araştırma ve geliştirme sorumlusu yeni SEAT Leon tasarımı hakkında konuştu!

Markanın araştırma ve geliştirme sorumlusu Dr. Matthias Rabe yeni Leon’un artık daha net ve tutarlı bir tasarım kimliğine kavuştuğunu söyledi ve dördüncü nesil Leon tasarımını bir devrimden çok büyük bir evrim olarak nitelendirdi.

Öte yandan yeni nesil Leon’un, Volkswagen Group‘un MQB platformunu kullanmaya devam edeceği belirtelim. Bu platform 2019 yılında piyasaya çıkacak olan sekizinci nesil VW Golf modelinde de kullanılıyor olacak. Golf’ün temelini oluşturan gelişmiş şasi sayesinde Leon’un dingil mesafesinde kayda değer bir artış beklenirken bunun arka yolcu diz mesafesinde de ciddi bir iyileşme anlamına geleceğini söyleyelim.

Leon dördüncü nesil modeli ile bir plug-in hibrid güç ünitesini de beraberinde getirecek. Son olarak, İspanyol üreticinin 2020 yılı için tamamen elektrikli bir SEAT Leon’un geleceği müjdesi verdiğini ayrıca belirtelim.

Peki siz yeni SEAT Leon hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bu İspanyol hatchback’i önümüzdeki yıl piyasaya çıktığında Volkswagen Golf, Ford Focus, Opel Astra,Peugeot 308, Hyundai i30 ve Citroen C4 gibi Avrupa’nın güçlü C segmenti HB oyuncularına daha iyi bir alternatif olabilir mi ? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

SEAT Tarraco Avrupa’daki SUV savaşlarına katılmaya hazırlanıyor!

SEAT Leon

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler