Google Pixel 6a ekran ve kamera testlerinden başarılı bir şekilde geçti

Google Pixel 6A Mayis ayinda piyasaya surulecek

Google Pixel 6a, DxOMark’ın ekran ve kamera testlerinden çok başarılı sonuçlarla geçti. 

Google Pixel 6a dünya çapında satışlarına başlarken cihaz için dayanıklılık performans testleri de yapılmaya başlandı. Son yapılan testlerde kamera ve görüntü kalitesi olarak harika sonuçlar elde etti. Tüm bunlara Pixel 6a’nın fiyatını da eklediğimizde performansı daha da dikkat çekici hale geliyor.

Google Pixel 6a

DxOMark’ın analizine göre Google Pixel 6a, 1.080 piksel çözünürlüğü ve 60Hz yenileme hızı ile sınıfında lider bir ekran sunuyor. Akıllı telefonun kamerası da Pixel 6’dan biraz daha düşük olmasına rağmen Pixel 6 ile güzel bir uyum sağlıyor. Pixel 6a için genel kamera derecelendirmesi 130 puandı ve onu web sitesinde 21. sıraya yerleştirdi. Kamera sistemine göre Pixel 6a, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 ve iPhone 13 mini ile aynı seviyede. Üç modelin de temelde aynı kamera sensörüne sahip olduğu belirtiliyor. Aslında, Pixel 6a’nın kamerasının değerlendirmesi, 400 $ ve 600 $ fiyat bantlarında Pixel 6’dan yalnızca daha az güçlü olduklarını gösteriyor.

g2

Ancak Pixel 6a, ön kamerası için şaşırtıcı bir performans sergileyerek 86 puanla 49. sırada yer aldı. Pixel 6a’nın selfie kamerası, OnePlus 7 Pro ile aynı temele sahipti. Ekran testleri Pixel 6a için 86 puan ortaya çıkardı. Bu, 60 Hz’lik düşük yenileme hızından söz edilmesine rağmen, Gümüş Ekran ödülüyle sonuçlandı. OLED ekran, zorlu koşullarda iyi bir renk çıkışı ve sağlam bir okunabilirlik sağladı. Ancak Pixel 6a’nın ekranı parlak güneş ışığında kötü performans gösterdi.

OPPO Reno 8 serisinin Avrupa fiyatlandırması ortaya çıktı