Ana sayfa Genel Volkswagen elektrikli otomobilleri sadece online satacak

Volkswagen elektrikli otomobilleri sadece online satacak

Alman otomotiv devi ve ülke insanımızın “tok kapı sesin” hayran olduğu VW, ID serisi elektrikli otomobillerini artık bayilerinde satmayacak.

Volkswagen elektrikli otomobilleri için aldığı yeni kararla, ID serisi elektrikli otomobiller için sadece online mağaza üzerinden sipariş alacak.

Volkswagen elektrikli otomobiller için yeni satış sistemi geliştirdi

Müşteriler sadece test sürüşü için ve satın aldıkları aracın anahtarlarını, belgelerini teslim almak için bayiye gidecekler. Araçlar merkezden hazırlanıp müşterinin tercih ettiği bayiye gönderilecek.

Volkswagen’in yeni satış sistemi, sadece sipariş kadar üretim yapmayı mümkün kılan efektif bir sisteme geçiş anlamını taşıyor. Bayiler de uzun süre satmakta zorlanabilecekleri araçları sipariş edip showroom’da saklamak zorunda kalmadan hizmetleri için ödeme alabilecekler.

Yeni sistem, Haziran ayında Avrupa’da devreye girecek. Aynı zamanda yeni ID.3 serisi elektrikli araçlar da Haziran ayında piyasaya çıkacak.

volkswagen elektrikli

Volkswagen, bayileri satış ve pazarlama sürecinden çıkararak, araçlarını müşteriye doğrudan, daha hızlı ve daha ekonomik fiyatlarla satma imkanı bulacak. Bu da artan rekabet şartlarında markanın elektrikli otomobillerine avantaj kazandırmış olacak.

Twitter reply kısıtı getiriyor, saldırganların işi zorlaşıyor

Peki siz olsanız, aracınızı bir bayide görüp, satış temsilcisi ile sohbet edip detaylı bilgi almadan, online bir mağaza üzerinden sipariş vermeyi tercih eder miydiniz? Çünkü yakında sıfır otomobil satışlarının bu modeli temel alması ihtimali yüksek görünüyor.

Covid-19 nedeniyle 2020 yılının başından beri otomobil üreticileri yeni otomobil üretemiyor veya satış yapamıyordu. Tüm dünya ticareti yoğun olarak online alışveriş üzerine yoğunlaşmışken, otomobil üreticilerinin de online satış için girişimlerde bulunması bekleniyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler