Volkswagen ID Buggy Concept çok havalı!

Volkswagen ID Buggy Concept

Alman otomotiv devi Volkswagen, Cenevre’deki standında 60’lı ve 70’li yılların efsane plaj arabası Buggy Dune için %100 elektrikli bir varis tanıttı. İşte karşınızda Volkswagen ID Buggy Concept!

Volkswagen, altmışlı yılların orijinal plaj arabası Buggy’nin DNA’sını koruduğu %100 elektrikli plaj arabası konseptini dün 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki devasa beyaz standında sergiledi. Volkswagen’in ID adını verdiği %100 elektrikli otomobil ailesinin piyasaya sunulmasını teşvik etmek için Cenevre’de sergilediği Volkswagen ID Buggy Concept tamamen yeni bir mimari platforma dayanıyor.

Alman otomotiv devi Volkswagen önümüzdeki üç yıl boyunca grubun tüm markaları (Audi, Porsche, SEAT ve Skoda) ile birlikte toplam küresel satışlarının %27’sini %100 elektrikli modellerden karşılamak istiyor. Bu amaç doğrultusunda ise kendisi ve diğer tüm markalarının kullanacağı ortak modüler bir mimari platform olan MEB’i geliştirdi. Volkswagen’in bu platformu kullanacağı gelecekteki %100 elektrikli ürün serisine ise ID ismi verildi.

Volkswagen ID Buggy Concept elektrikli geleceğine sadece bir bakış sunuyor!

ID Buggy Concept, markanın gelecekteki elektrikli ürün gamında gerçekleştireceğini umduğumuz havalı bir plaj aracı. Ancak bu konseptin gerçek bir modele ulaşma olasılığı neredeyse sıfır.

Yeni %100 elektrikli Buggy, teknolojiden yoksun gibi görünen basit tasarımı ve gösterişli renkleri ile atası gibi mükemmel bir plaj aracı. Buna karşın Volkswagen markasında Buggy Dune gibi yer alamayacak. Tabii o zaman başka bir zamandı. Artık devir değişti ve 60’lı yıllar geride kaldı. Havalı tasarımı ile Buggy’e gelecekte yer yok gibi. Ne diyelim, biz yine de Buggy ID’i sevdik!

Sektörde bir ilk! Volkswagen’den halka davet!

Volkswagen ID Buggy Concept


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir